Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES’TEN YÖNETİCİ ATAMA KONUSUNDA ZİYA SELÇUK’A DESTEK

AES’TEN YÖNETİCİ ATAMA KONUSUNDA ZİYA SELÇUK’A DESTEK

17/12/2018

Sayın Ziya SELÇUK TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada 'Bütün okul müdürlerinin sınavla alınması ve sınav sonucunda hizmetiçi eğitime alınması sağlanacak. Şubat ayında düzenlemeler yürürlüğe girecek. Sınavı kazanarak okul müdürlüğüne hak kazanalar, Üniversitelerle işbirliği halinde Haziran ayından sonra hizmetiçi eğitime alınacaklar' dedi.

Bunun üzerine malum yerlerden mevcut yöneticilere dokunmayın yoksa eğitimin aşil tendonunu kesersiniz, buna sessiz kalmayız diye sesler yükselmeye başladı. Okul müdürlerinin sınav ve sonrasında eğitimle alınmasının neden birilerini rahatsız ettiğini herkes biliyor. Anadolu Eğitim Sendikası olarak her zaman mülakattan değil, liyakatten yana olduk. Sayın bakanımız Ziya SELÇUK liyakatten taviz vermemeli, bu noktada atacağı her adımı destekliyoruz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES’TEN YÖNETİCİ ATAMA KONUSUNDA ZİYA SELÇUK’A DESTEK liyakat, ziya selçuk, mehmet alper öğretici, meb, yönetici, okul müdürleri Sayın bakanımız Ziya SELÇUK liyakatten taviz vermemeli, bu noktada atacağı her adımı destekliyoruz