Gazi Mustafa Kemal Atatürk
EK DERS ADALETSİZLİKLERİ NE ZAMAN GİDERİLECEK?

EK DERS ADALETSİZLİKLERİ NE ZAMAN GİDERİLECEK?

06/12/2017

Bilindiği gibi sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat derse girerken branş öğretmenleri  15 saat derse girmektedir.Bu haksızlık ve adaletsizlik bir çok kez dile getirilmiş fakat Milli Eğitim Bakanlığı’ndan karşılık bulamamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 28 Ekim’de Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda okul müdürleri ile bir araya geldiler.Burada müjde olarak bu ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini,sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin de maaş karşılığının 15 saate düşürülmesi için çalışmaların başladığını duyurmuşlardı.( http://eskisehir.meb.gov.tr/www/salih-celik-ve-hamza-aydogdu-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldiler/icerik/2115 ).Bütün eğitim sitelerinde ‘SINIF VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE MÜJDE’ ‘ÖĞRETMENLERE 120 TL ZAM YOLDA’ gibi haberler dahi yapılmıştı.

 

Görüyoruz ki aradan geçen 2 yıllık süre zarfında herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapılmamıştır. Bakanlığımızın bu mağduriyeti daha fazla uzatmadan bir an önce  gidermesini bekliyoruz.Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürelecek ve böylece öğretmenlerimiz haftada 3 saat, ayda 12 saat fazla ek ders almış olacak.

 

Anadolu Eğitim Sendikası olarak konunun takipçisi ve müjdeleyicisi olmanın sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşamak istiyoruz.

 

 

 

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ

    AES Genel Başkan Yardımcısı

 

 

 

  Facebook'ta Paylaş      
Öğretmenler İçin 13.12.2017 10:05:51

İlgili haber; https://www.ogretmenlericin.com/meb/sendika/ogretmenler-arasinda-yasanan-ek-ders-adaletsizligi-ne-zaman-giderilecek-24064.html


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

EK DERS ADALETSİZLİKLERİ NE ZAMAN GİDERİLECEK?