Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Bir Eğitim Şehidinin Ardından..

Bir Eğitim Şehidinin Ardından..

19/12/2017

Klişe olmuş habercilik ilkelerindendir..bir köpek bir insanı ısırsa haber değeri taşımaz lakin bir insan bir köpeği ısırsa haber değeri olur..

Ayhan Kökmen… İzmir'in bir ilçesinde okul müdürlüğü yapan bir öğretmen..Öğrencilerin okula devamı, derslerdeki başarısı,yemesi, içmesi,kantini, servisi,izni, hastalığı..içkisi, sigarası,kavgası,kargaşası, emniyeti, güvenliği okulun boyası, badanası, çatısı, bodrumu, ısınması, yıkanması A dan Z ye tüm sorumluluklarının yüklendiği, hesap sorulduğu kişi..Ellerini taşın altına sokan, herkesin sağır sultan olduğu yerde duyan,kör olunduğu zaman gören türü tükenmek üzere olan idarecilerden.. Kör numarası yapamadı, sağırlık ayağına yatamadı, boşvercilik, neme lazımcılık, akşam olsun mesai dolsunculuk edemedi..sigara içenine, kavga çıkaranına, bıçak, tabanca kuşananına,öğretmenine posta koyanına kısıtlı imkanlarıyla müdahale etti, direndi, bekçi Murtaza oldu..

Ayhan Kökmen veli toplantısı günü makam odasında okuldan uzaklaştırılmış eşkiyalar tarafından kurşunlanarak öldürüldü..Gazeteler, televizyonlar sağır oldular ölümüne..Üçüncü sayfaya bile girecek değere ulaşamadı haberi.. Çünkü bu ülkede..bıçaklanan doktor, tartaklanan hemşire, kurşuna dizilen öğretmen vakaları hayatın olağan akışından olduğundan haber değeri taşımaz..

Bu cinayet ne ilk ne son olacaktır..Toplum nezdinde saygınlığı siyaset, medya, yalaka sendikalar elbirliğiyle ayaklara düşürülmüş öğretmenlere yönelik şiddet daha da artacak..dalga dalga tüm okullara yayılacaktır..

Öğretmenlerin maaşları, izinleri,kılık kıyafeti,kişilik ve yaklaşımları üzerinden fırtınalar koparanlar, ateşe odun atanlar bilmezler mi ki bu fırtına bu yangın bir gün tüm evleri, bütün ülkeyi yakıp yıkacak..

Kelebek etkisiyle başka iklimlerde fırtınalar doğuyorsa..öğretmen etkisiyle kasırgalar,tayfunlar, facialar doğar..

 

Turan Temel

AES Genel Sekreteri

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Bir Eğitim Şehidinin Ardından..