Yönetim Kurulu


Cansel Güven

Genel Başkan


1971 yılında Aydın da doğdu, ilk ve orta öğretimini de aynı ilde tamamladı. 1987 Yılında Uludağ Üniversitesi, Necati Bey Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler Eğitimi, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü ne yerleşen Cansel GÜVEN, 1990-1991 mezunudur. 1992 yılında Batman a atanarak devlet memurluğuna başlamış, sırasıyla Kıbrıs Şehitleri ve Atatürk İ.Ö.Okullarında görev yapmıştır. Temmuz 1994 Tarihinde Ankara Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okuluna atanan Cansel GÜVEN, kısa bir süre Bilkent İ.Ö.Okulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışmış, 1996-2007yılları arasında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görev yapmıştır.
Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Çevre Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimi alan Güven, 2007-2013 Yılları arasında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Tapu Kadastro M.Y.O da akademisyen olarak hizmet vermiş, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Orta Öğretim Sosyal Alanlar Bölümü, Coğrafya Eğitimi Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak derslere girmiş olup halen Gazi Üni. Polatlı MYO Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü kadrosunda öğretim görevlisidir. 2005 yılında Anadolu Eğitim Sendikası nın kurucu genel başkanı olan Sayın GÜVEN; yönetim görevini kesintisiz olarak sürdürmektedir. 2016 Şubat Ayında sendikamızın üst kuruluşu olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevine seçilen Cansel GÜVEN çeşitli süreli yayınlarında ve gazetelerde eğitimle ilgili makaleler yazmaktadır. Cansel GÜVEN, evli ve iki çocuk annesidir.

guven@aes.org.tr
0505 675 75 03

Turan TEMEL

Genel Sekreter

1974 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı. 1996 yıllında Atatürk Üniversitesi ilahiyat fakültesini başarı ile bitirdi. Aynı yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladı. İlk ve orta dereceli okullarda öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Halen Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu Anadolu İmam Hatip lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Anadolu Eğitim Sendikası Ordu İl Sekreteri olarak hizmetleri bulunan Sayın TEMEL, aynı dönemde sendikamız AR-GE çalışmaları kapsamında önemli çalışmalara imza atmıştır. Olumlu iletişimi ve edebi kişiliği ile yaptığı sendikal mücadelesi tüm yurtta takdir toplayan Turan Temel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

turantemel@aes.org.tr
0505 596 50 05

Muzaffer Özhan

Genel Mali Sekreter

İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1983 yılında A.Ü DTCF Beşeri ve Ekonomik Coğrafya anabilim dalından mezun oldu. 1987 yılında Hatay Samandağ ilçesi, Samandağ Lisesinde göreve başladı. 1988-1998 yılları arasında Ankara Keçiören Lisesinde, 1998-2015 yılları arasında Ankara Bahçelievler Deneme lisesinde görev yaptı. Anadolu Eğitim Sendikası’nın kurucu üyelerinden olan Sayın ÖZHAN, AES 2 numaralı üyesi olduğu gibi ilk genel sekreteridir. Kuruluştan bu yana her dönem sendikamız yönetim, denetleme veya disiplin kurullarında çeşitli yönetim görevlerinde bulunmuştur. Sendikamızın kuruluş ilkelerinin yazılmasından başlayarak, ilkeler doğrultusunda büyüyüp gelişmesinde emeği büyük olan Muzaffer ÖZHAN, Şubat 2016 itibari ile merkez yönetim kurulumuza Genel Mali İşler sekreteri olarak seçilmiştir.

muzafferozhan@aes.org.tr
0533 928 63 68

Mehmet Alper Öğretici

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

1986 yılında Sivas/Suşehri'nde doğdu, ilk ve ortaokulu aynı ilçede tamamladı. 2001-2004 yılları arasında Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi’ni,2004-2008 yılları arasında ise 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir.2008 yılında ilk görev yeri olarak Sivas-Suşehri-Çakırlı İlköğretim Okuluna atanan Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sırasıyla Siirt-Eruh-Dağdöşü Köyü, Ağrı-Patnos-Sütlüpınar, İstanbul-Esenler-Kemer İlkokullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2015 Ocak ayı itibariyle de İstanbul-Esenler-Engin Can Güre İlkokulu’nda Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Ağrı-Patnos İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuş olan Mehmet Alper ÖĞRETİCİ; 2015’te yapılan 4.Olağan Genel Kurulumuzda Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir, halen bu görevdedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

mehmetalperogretici@aes.org.tr
0534 912 91 02

Orhan Doğru

Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri

Ordu Ünye’de doğdu. 1995 Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Şuan Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Resim Ana Sanat Dalı’nda doktorasını yapmaktadır. 1995 yılında kendisine ait olan ATÖLYE DÖSEM sanat evini kurdu. Resim çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında resim sergilerine katılan sanatçı Ankara SAKÜDER(Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Derneği) üyesi olup, Sİ-SA-DER( Sinema-Sanatı Koruma ve yaşatma Derneği) Başkanlığını da sürdürmektedir. Sendikal mücadeleye Anadolu Eğitim Sendikası içinde başlayan Orhan DOĞRU, AES Ankara İl yönetimi ile başladığı yönetim görevini 2. Genel Kurulumuz Döneminde Genel Eğitim Sekreterliği görevi ile sürdürmüştür. Yönetim dönemi içinde Başöğretmenlik Onur Ödüllerimiz başta olmak üzere diğer ulusal ve uluslararası kültür-sanat etkinliklerimizin organizasyonunu yönetmiştir. 2016 Şubat Genel Kurulumuz sonrası yine Genel Eğitim ve Sosyal İşler sekreterliği görevine seçilmiş olan Orhan DOĞRU, evli ve bir çocuk babasıdır.

orhandogru@aes.org.tr
0505 373 81 76

Muhammet Ali Gezici

Genel Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri

1977 yılında Kilis´te doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Kilis´te tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi´ne girdi. 1999 yılında mezun olduktan sonra, Diyarbakır İli Hani İlçesinde 3 yıl sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 2002 yılından 2010 yılına kadar, İstanbul’da sınıf öğretmeni olarak görevine devam etti. 2010 ile 2015 yılları arasında Beşiktaş ve Esenler ilçelerinde müdür yardımcılığı yaptı. 2015 Eylül'den Bu yana öğretmenlik mesleğini Aydın İlinde sürdürmektedir. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 2. üniversiteye devam etmekte olan Sayın GEZİCİ’nin, sendikamız AR-GE çalışmaları kapsamında hazırlanan anket, rapor ve araştırmalarında önemli hizmet ve katkıları bulunmaktadır. Muhammet Ali GEZİCİ, 2013-2015 yılları arasında AES İstanbul İl Başkanlığı ve Marmara Bölge Temsilciliği görevlerini yürütmüştür. Bir önceki dönem Basın Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde olan Sayın GEZİCİ; dönemi içinde ulusal ve yerel basında yankı uyandıran pek çok habere imza attığı gibi AES Bültenimizi kurumsal olarak yapılandırmış, broşür ve afişlerimizi hazırlamıştır. Son genel kurulumuzda yeniden seçilerek Genel Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri olarak görev alan Muhammet Ali GEZİCİ; evli ve 2 çocuk babasıdır.

maligezici@aes.org.tr
0533 724 03 79

Mustafa Yaman

Genel Basın ve Yayın Sekreteri

1973 yılında Konya Ereğli Melicek Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ereğli’de, lisans eğitimini de Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı. 1995 yılında göreve başladı. Mardin, Muş, Konya Emirgazi ve Konya Ereğli’de Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü, Okul Müdürlüğü, Müdür Yardımcılığı, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim (Zihin Engelliler) Öğretmenliği görevlerinde bulundu. Halen Uzman Türkçe Öğretmeni olarak Konya Ereğli Sümer Orta Okulunda görev yapmaktadır. Sosyal Sorumluluk Projelerinde önemli hizmetleri olan Sayın Mustafa YAMAN’ın engelliler, sanat, çevre gibi toplum yararına çalışan sivil toplum örgütlerinde üyelikleri bulunmaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası Konya Ereğli İlçe Temsilciliği kurucusu ve ilk temsilcisi olan Sayın YAMAN, 4. dönem Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Yerel ve ulusal basında çeşitli makaleleri ve basın açıklamaları yayınlanan Sayın YAMAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
mustafayaman@aes.org.tr
0532 471 39 72

Fatih Erili

Denetleme Kurulu Başkanı

1980 yılının Nisan ayında Kırşehir de dünyaya geldi. İlköğrenimini Kırşehir’de Cacabey ilköğretim okulunda, orta öğrenimini ise Kırşehir Lisesi ve Ankara Kanuni Lisesi’nde tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünde tamamladığı lisans programının ardından 2002 yılında ilk görev yeri olan Artvin’de başladığı Matematik Öğretmenliği görevine halen Ankara’da devam etmektedir. Sendikamız 3. Dönem Zorunlu Organlarında Disiplin Kurulu Üyeliği bulunan Sayın ERİLİ evli ve 2 çocuk babasıdır.

Çetin Bulut

Denetleme Kurulu Üyesi

1972 yılında Kars’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kars’ta tamamladı. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü başarıyla bitirdi. İlk görev yeri Erzurum olan Çetin Bulut daha sonra sırasıyla, Yozgat, Ankara ve Kazakistan’da öğretmenlik yaptı. Çetin BULUT; Anadolu Eğitim Sendikası’nın ilk üyelerinden olduğu gibi, sendikamız Merkez Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurullarında birer dönem yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirmiş olan BULUT, Rusça ve Kazakça dillerini orta düzeyde bilmektedir. Necatibey Lisesinde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Arıl Cansel

Denetleme Kurulu Üyesi

Yard. Doç. Dr. Gazi Üniversitesi TKYO kadrosunda GÜADEK Koordinatörüdür. Sayın Arıl Cansel, 28 yıldır pazarlama alanında yöneticilik, danışmanlık ve eğitmenlik yapmıştır. Silikon Vadisinde pazarlama araştırmacılığı, pazarlama yöneticiliği ve Stanford üniversitesinde proje yöneticiliği yaparak geçirdiği 13 yıldan sonra Türkiye’de ve Singapur’da üst yönetici olarak toplam 7 yıl çalıştı. Bu 7 yıl içinde çeşitli üniversitelerde eğitmenlik ve sair kurumlara danışmanlık görevleri de üstlendi. 2007 yılından sonra akademik kariyerine ve eğitim hizmetlerine ağırlık verdi. Kariyerine paralel olarak yürüttüğü spor yaşamında, uluslararası müsabakalarda ve Dünya Şampiyonalarında birincilikler ve olimpik seviyede antrenörlük bulunuyor. Anadolu Eğitim Sendikası eğitim projelerinde koordinatör olarak hizmetleri bulunan Sayın Cansel evli ve iki çocuk babasıdır.

Akın Karabağ

Disiplin Kurulu Başkanı

Kars İli, Akyaka İlçesi, Demirkent köyünde 13 Ocak 1958 yılında doğdu. İlkokulunu köyünde, ortaokulu Akyaka İlçesinde tamamladı. Öğretmen lisesini Artvin`de (1976-1977), Dede Korkut Eğitim Enstitüsü`nü Kars`ta ( 1978-1979) tamamlayarak öğretmenlik mesleğine 06.10.1979`da Azdavay - Kastamonu`da başladı. Yozgat ve İstanbul`un çeşitli ilçelerinde görevini sürdürürken, 1979`da İstanbul Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Lisans ve 2014 Gelişim Üniversitesi Yüksek Lisanı tamamladı. 1999 yılından itibaren müdür yardımcılığı ve 2005 öğretim yılında Büyükçekmece ilçesi, Ahmediye İlköğretim Okulu`na okul müdürü olarak atandı. Aynı yıl içinde kaymakamlık oluruyla Mimar Sinan İlköğretim Okulunda okul müdürlüğü görevini sürdürdü. MEB rotosyan projesi kapsamında Avcılar Mehmetçik İlköğretim okuluna atandı.  Üstün performanslarından dolayı aylıkla ödül, çok sayıda takdir ve teşekkür belgesinin yanında Toplam Kalite Yönetimi İstanbul İl formatörlüğü, TKY-PÇE Eğitim Liderliği, EFQM Mükemmellik Modeli Eğitimi, TKY İl Formatör Değerlendirme Eğitimi, Ölçme -Değerlendirme ve Performans Yönetimi Eğitici Eğitimi, Okul Yönetimini Geliştirme Semineri, Eğitim Ve Okul Yöneticiliğinde Profesyonellik, Eğitim Örgütlerinde Müfredat Program Geliştirmeye Mühendislik Yaklaşımı, Muhakkik, Trafik ve hukuk alanlarında ise bilirkişi programlarına katılarak başarı belgeleri aldı. Sivil Toplum Örgütü olarak Anadolu Eğitim Sen üyesi olup, Helen okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Deniz Canbek

Disiplin Kurulu Üyesi

1983 yılında Malatya’da doğan Deniz Canbek İlk ve Orta öğrenimini Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde tamamlamıştır. 2006 yılında İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 2011 yılına kadar Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yapmış ve bu tarihten itibaren Malatya’da görev yapmaktadır. “Toplam Kalite Yönetiminin Okullarda Uygulanması Sürecinde Okul Yöneticilerinin Rolü” konulu çalışma ile, 2012 yılında İnönü Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2014 yılında başladığı Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalındaki Tezli Yüksek Lisans eğitimime devam eden CANBEK bu dönem AES Disiplin Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Ferdi Günay

Disiplin Kurulu Üyesi

1983 yılında Muğla'da doğdu. İlkokulu Muğla Cumhuriyet İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Muğla Anadolu Lisesi'nde okudu. Lisans eğitimini 2001-2005 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlayan GÜNAY, 2005 Eylül ayında Iğdır Gaziler YİBO’ daİngilizce öğretmeni olarak öğretmenlik mesleğine başladı. 2009 yılına kadar burada görev yapmıştır. 2007-2008 döneminde Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı'nda öğretim görevlisi olarak askerlik görevini tamamlamıştır. Daha sonra 2009-2010'da Muğla Kavaklıdere ilçesi Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu'nda, 2010-2013 yıllarında Datça Özcan Yılmaz Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde görev yapmıştır. Halen Muğla Sabri Acarsoy İlkokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmakta olan GÜNAY, öğretmenliğin yanı sıravoleybol hakemliği ve Zirve Dağcılık Muğla şube başkanlığı yapmaktadır.