Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yönetim Kurulu


Mehmet Alper Öğretici

Genel Başkan

1986 yılında Sivas/Suşehri'nde doğdu.

İlk ve ortaokulu aynı ilçede tamamladı.

2001-2004 yılları arasında Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi’ni, 2004-2008 yılları arasında ise 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. 2019 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

2008 yılı Ağustos atamasında atanamayan ÖĞRETİCİ Sivas-Suşehri-Esenyaka ilköğretim okulunda yaklaşık iki ay ücretli öğretmen olarak görev yaptı.2008 Kasım ataması ile Sivas-Suşehri-Çakırlı İlköğretim Okulunda birleştirilmiş sınıfta, müdür yetkili sözleşmeli öğretmen olarak göreve başladı.

Kadroya geçebilmek için kendi puanıyla Siirt-Eruh-Dağdöşü Köyü Şehit Piyade Er Lokman Tınazoğlu İlköğretim okuluna atandı. Sırasıyla Ağrı-Patnos-Sütlüpınar, İstanbul-Esenler-Kemer İlkokulu ve Engin Can Güre İlkokulu, Ankara-Altındağ-Karapürçek ilkokulu ve Hüseyin Güllü Ceylan İlkokullarında öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.

Halen Ankara-Altındağ-Hüseyin Güllü Ceylan İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Sendikacılık hayatına AES ile başlayan M. Alper Öğretici, Ağrı-Patnos İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

2015’te yapılan 4.Olağan Genel Kurulda AES yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevin yürüttü.

05/05/2018 tarihinde yapılan sendika yönetim kurulunda Genel Başkanlık görevine getirildi.

Evli ve bir çocuk babası.

mehmetalperogretici@aes.org.tr
0534 912 91 02

Turan TEMEL

Genel Sekreter

1974 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı. 1996 yıllında Atatürk Üniversitesi ilahiyat fakültesini başarı ile bitirdi. Aynı yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladı. İlk ve orta dereceli okullarda öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Halen Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu Anadolu İmam Hatip lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Anadolu Eğitim Sendikası Ordu İl Sekreteri olarak hizmetleri bulunan Sayın TEMEL, aynı dönemde sendikamız AR-GE çalışmaları kapsamında önemli çalışmalara imza atmıştır. Olumlu iletişimi ve edebi kişiliği ile yaptığı sendikal mücadelesi tüm yurtta takdir toplayan Turan Temel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

turantemel@aes.org.tr
0505 596 50 05

Asel KAYA

Genel Mali Sekreter

1980 yılında Konya'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Konya'da okudu. 1998-2000 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Kontrol Sistemleri Teknolojisi okudu. 2001-2005 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi'nde Sınıf Öğretmenliği okudu. Bolu İli Yeniçağa İlçesi Yaşar Çelik İlkokulu, Konya İli Kadınhanı İlçesi Yağlıca İlkokulu'nda öğretmenlik ve Müdür Yetkili olarak, ardından Atlantı Kasabası Gazi İlkokulu'nda görev yaptı. 2013'ten beri Konya İli Meram Kaşınhanı Atatürk İlkokulu'nda görev yapmaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası Konya Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterliği sonrası sendikamız Konya İl Başkanlığı görevini yapmıştır. 5. Genel Kurulumuzda Genel Merkez Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterliği görevine getirilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Konya İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde Gönüllü Öğretmenlik yapmıştır. 7. Astronomi Öğretmen Seminerleri'ne, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 19. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği'ne katılmıştır, halen AHBAP Konya Gönüllüsü ve Haydosev üyesidir. Bir çocuk annesidir.

 

aselkaya@aes.org.tr

507 036 2754

Muhammet Ali Gezici

Genel Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri

1977 yılında Kilis´te doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Kilis´te tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi´ne girdi. 1999 yılında mezun olduktan sonra, Diyarbakır İli Hani İlçesinde 3 yıl sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 2002 yılından 2010 yılına kadar, İstanbul’da sınıf öğretmeni olarak görevine devam etti. 2010 ile 2015 yılları arasında Beşiktaş ve Esenler ilçelerinde müdür yardımcılığı yaptı. 2015 Eylül'den Bu yana öğretmenlik mesleğini Aydın İlinde sürdürmektedir. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 2. üniversiteye devam etmekte olan Sayın GEZİCİ’nin, sendikamız AR-GE çalışmaları kapsamında hazırlanan anket, rapor ve araştırmalarında önemli hizmet ve katkıları bulunmaktadır. Muhammet Ali GEZİCİ, 2013-2015 yılları arasında AES İstanbul İl Başkanlığı ve Marmara Bölge Temsilciliği görevlerini yürütmüştür. Bir önceki dönem Basın Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde olan Sayın GEZİCİ; dönemi içinde ulusal ve yerel basında yankı uyandıran pek çok habere imza attığı gibi AES Bültenimizi kurumsal olarak yapılandırmış, broşür ve afişlerimizi hazırlamıştır. Son genel kurulumuzda yeniden seçilerek Genel Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri olarak görev alan Muhammet Ali GEZİCİ; evli ve 2 çocuk babasıdır.

maligezici@aes.org.tr
0533 724 03 79

Mustafa Yaman

Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri

1973 yılında Konya Ereğli Melicek Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ereğli’de, lisans eğitimini de Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı. 1995 yılında göreve başladı. Mardin, Muş, Konya Emirgazi ve Konya Ereğli’de Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü, Okul Müdürlüğü, Müdür Yardımcılığı, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim (Zihin Engelliler) Öğretmenliği görevlerinde bulundu. Halen Uzman Türkçe Öğretmeni olarak Konya Ereğli Sümer Orta Okulunda görev yapmaktadır. Sosyal Sorumluluk Projelerinde önemli hizmetleri olan Sayın Mustafa YAMAN’ın engelliler, sanat, çevre gibi toplum yararına çalışan sivil toplum örgütlerinde üyelikleri bulunmaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası Konya Ereğli İlçe Temsilciliği kurucusu ve ilk temsilcisi olan Sayın YAMAN, 4. dönem Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Yerel ve ulusal basında çeşitli makaleleri ve basın açıklamaları yayınlanan Sayın YAMAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
mustafayaman@aes.org.tr
0532 471 39 72

Nihat ÖRS

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

1971 yılında Tokat'ın Erbaa ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.

1993 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.1994 yılında Sakarya Hacıköy ilköğretim okulunda göreve başladı.1995 yılında Edirne Karaağaç'ta kısa dönem olarak askerlik görevini tamamladı. Aynı yıl askerlik dönüşü  Samsun'un Vezirköprü  ilçesine, 1997 yılında  Çorum'a atandı.

Halen Çorum Atatürk Anadolu Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Çeşitli edebiyat dergilerinde Yayın Kurulu üyeliği yapan Nihat Örs'ün yayınlamış makale, deneme, araştırma ve şiirleri; romandan tiyatroya uyarladığı ve sahnelediği çalışması  bulunmaktadır.

Sendikacılıkta da deneyim sahibi olan Nihat Örs, AES Çorum İl Temsilciliği görevini yürütürken  MYK kararı ile Genel Merkez Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterliği görevine  getirilmiştir.

Nihat Örs, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

nihators@aes.org.tr

0505 576 4233

Orhan Doğru

Denetleme Kurulu Üyesi

Ordu Ünye’de doğdu. 1995 Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Şuan Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Resim Ana Sanat Dalı’nda doktorasını yapmaktadır. 1995 yılında kendisine ait olan ATÖLYE DÖSEM sanat evini kurdu. Resim çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında resim sergilerine katılan sanatçı Ankara SAKÜDER(Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Derneği) üyesi olup, Sİ-SA-DER( Sinema-Sanatı Koruma ve yaşatma Derneği) Başkanlığını da sürdürmektedir. Sendikal mücadeleye Anadolu Eğitim Sendikası içinde başlayan Orhan DOĞRU, AES Ankara İl yönetimi ile başladığı yönetim görevini 2. Genel Kurulumuz Döneminde Genel Eğitim Sekreterliği görevi ile sürdürmüştür. Yönetim dönemi içinde Başöğretmenlik Onur Ödüllerimiz başta olmak üzere diğer ulusal ve uluslararası kültür-sanat etkinliklerimizin organizasyonunu yönetmiştir. 2016 Şubat Genel Kurulumuz sonrası yine Genel Eğitim ve Sosyal İşler sekreterliği görevine seçilmiş olan Orhan DOĞRU, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Çetin Bulut

Denetleme Kurulu Üyesi

1972 yılında Kars’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kars’ta tamamladı. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü başarıyla bitirdi. İlk görev yeri Erzurum olan Çetin Bulut daha sonra sırasıyla, Yozgat, Ankara ve Kazakistan’da öğretmenlik yaptı. Çetin BULUT; Anadolu Eğitim Sendikası’nın ilk üyelerinden olduğu gibi, sendikamız Merkez Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurullarında birer dönem yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirmiş olan BULUT, Rusça ve Kazakça dillerini orta düzeyde bilmektedir. Necatibey Lisesinde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasan KARAHAN

Denetleme Kurulu Üyesi

1986 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Amasya/Suluova ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimini Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bitirdi.

2007-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekalılar Öğretmenliğini bitirdi. 2012 yılında Şanlıurfa/Merkez Ertuğrulgazi İlkokulu'na, 2013 yılında da İstanbul/Küçükçekmece İTO Kanarya İlkokulu'na atandı.

İstanbul'da Özel yetenekli öğrenciler ile ilgili öğretmen eğitimleri de veren Sayın KARAHAN, aynı alanda proje çalışmaları yürüttü. Sayın KARAHAN, 2018 yılından itibaren ise Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi'nde görev yapmaktadır.

İstanbul/Küçükçekmece İlçe Temsilciliği, İstanbul İl Teşkilatlandırma Sekreteri görevlerini de yürüten Hasan KARAHAN, Ekim 2018 den itibaren İstanbul İl Başkanı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ülfet Öğünç

Disiplin Kurulu Üyesi

 

Ülfet ÖĞÜNÇ, 1959 yılında Ankara’ da doğdu. İzmir Kız Lisesinden mezun olduktan sonra Buca Eğitim Enstitüsü Resim bölümünü bitirdi. Sırasıyla Kırkağaç Lisesi ve rotasyon sonucu Maraş Elmacık Ortaokulunda görev yaptı.

1998 yılında lisans tamamlama yaptı.  Daha sonra sırasıyla Ankara da Çağlar İlköğretim Okulu ve Yahya Kemal Bayatlı Lisesinde görev yaptı.

1997-1998 yıllarında EARGED (Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi ) görevinde bulundu, MEB program geliştirme öğretmen kitabı ve ders kitabı hazırlama çalışmalarına katıldı. EARGED çalışmalarında matematik, hayat bilgisi ve yabancı dil program hazırlama komisyonundaki çalışmalar yürüten Ülfet ÖĞÜNÇ imzasıyla ilköğretim okulları 3. Sınıf hayat bilgisi ders kitabı fotoğraflama çalışmaları yayınlanmış ve okutulmuştur.  (1998 baskısı)

Ülfet ÖĞÜNÇ; Uzun yıllar Ankara Çankaya Avni Akyol İlköğretim okulunda görev yapmış, bu sırada Okul MLO (Müfredat Laboratuar Okulu) ve TKY (Toplam Kalite Yönetimi) çalışmalarında görev almış, raporlama ve projelendirme hizmetleri olmuştur.

Anadolu Eğitim Sendikası Ankara Teşkilatının kurucu üyelerinden olan Sayın ÖĞÜNÇ; halen Leyla Turgut Anadolu Lisesinde görev yapmakta olup, Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü birinci sınıfta okumaktadır.

 

Fatih Erili

Disiplin Kurulu Üyesi

1980 yılının Nisan ayında Kırşehir de dünyaya geldi. İlköğrenimini Kırşehir’de Cacabey ilköğretim okulunda, orta öğrenimini ise Kırşehir Lisesi ve Ankara Kanuni Lisesi’nde tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünde tamamladığı lisans programının ardından 2002 yılında ilk görev yeri olan Artvin’de başladığı Matematik Öğretmenliği görevine Ankara/Nallıhan'da geçen 11 yılın ardından Kırşehir'de devam etmektedir. Sendikamız 3. ve 4. Dönem Zorunlu Organlarında Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeliği bulunan  Sayın ERİLİ orta seviyede İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Cüneyt Şenol

Disiplin Kurulu Üyesi

 1975 yılında Kayseri ‘de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamlayarak.1998 yılında Niğde Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğini bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında ilk görev yeri olan Konya -Emirgazi İlçesine Sınıf öğretmeni olarak atandı. 1998-2004 yılları arasında Konya –Emirgazi, 2004-2007 yılları arasında Konya –Karapınar ilçesinde çalıştı. 2007 yılından itibaren Konya- Ereğli ilçesinde sınıf öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen görev yapmakta olduğu Konya –Ereğli Sümer Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Sendikamızın 2016 yılından beri Ereğli İlçe Temsilciliği görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.