Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ:Mülakat Kaldırılmalı, Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır

ÖĞRETİCİ:Mülakat Kaldırılmalı, Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır

31/10/2018

Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ öğretmen atama ve görevde yükselmelerde uygulanan mülakat ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ yaptığı açıklamada 2023 eğitim vizyonu toplantısında en çok kullanılan kelimenin liyakat olduğunu ve öğretmen atamaları başta olmak üzere tüm alanlarda mülakatın kaldırılarak liyakatin esas gerektiğini ifade etti. İşte açıklamalar:

Vizyon belgesinin açıklanması sırasında en çok kullanılan kelime LİYAKAT idi. Vizyon belgesi açıklanırken mülakatın kaldırılması vurgusunu da beklerdik. Öğretmenliğe ilk adımda KPSS den sonra uygulanan mülakat kaldırılmalıdır ve ilk düğme yanlış iliklenmeden kurtarılmalıdır.

Ehliyet ve liyakatin olmadığı yerde bir çok sorunla karşılaşmak kaçınılmazdır, nitekim günümüzde eğitim alanında bunun faturasını ödüyoruz. Bu nedenle öğretmen atamaları ve görevde yükselmeler başta olmak üzere tüm alanlarda mülakat kaldırılmalı ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır.

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ:Mülakat Kaldırılmalı, Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır Mehmet Alper Öğretici, aes, liyakat, yönetici görevlendirme, meb Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ öğretmen atama ve görevde yükselmelerde uygulanan mülakat ile ilgili açıklamalarda bulundu