Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETMENLERİMİZE ŞİDDET SON BULMALI

ÖĞRETMENLERİMİZE ŞİDDET SON BULMALI

02/11/2018

Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ dün bir velinin öğretmeni darp etmesi üzerine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ yaptığı açıklamada öğretmenimize yapılan şiddeti kınarken yetkililerin bu konuda gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade etti. İşte açıklamalar:

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yine bir öğretmenimiz şiddete maruz kaldı. Bir veli tarafından yumruklanan öğretmenimiz merdivenlerden yuvarlandı. Merdivenlerden yuvarlanan ve başını kalorifer peteklerine çarpan öğretmenimiz hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan veli ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Nesiller yetiştiren mesleğimiz şiddeti değil; saygınlığı, sevgiyi hak ediyor. Şiddete maruz kalan, darp edilen ve maalesef öldürülen eğitimcilerimiz gün geçtikçe artmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere yetkililer öğretmene şiddetin üzerine eğilmelidir. Gerekli ağır ve caydırıcı cezalar verilerek bu şiddetin önüne geçilmelidir.

Şiddete maruz kalan öğretmenimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah son olur…

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETMENLERİMİZE ŞİDDET SON BULMALI MEB, AES, ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI, ÖĞRETMENE ŞİDDET, MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ dün bir velinin öğretmeni darp etmesi üzerine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu