Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İYEP Sınıf Öğretmenlerimize Ek Yük Getirmemeli

İYEP Sınıf Öğretmenlerimize Ek Yük Getirmemeli

03/11/2018

 

İlkokulların 3. ve 4. sınıflarına devam eden, özel eğitim tanısı olmayan, önceki eğitim ve öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve bu programda belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin yetiştirilmesi için uygulanacak olan İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında sınıf öğretmenleri tarafından öğrenci belirleme araçları uygulandı. Çok kısa bir süre içerisinde bu uygulama sonuçlarının okunması ve e okul sistemine girilmesi ilgili öğretmenlerimize mesai saatleri dışında ciddi derecede yük getirmiştir.

MEB sorumluluğu öğretmenlerimize yükleyerek bu denli kısa bir sürede angarya kapsamına girecek görevler vermemeli, iş takvimini ona göre ayarlanmalı ve ek yük getirecek sorumluluklar için bu öğretmenlerimize ücret ödemelidir.

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

İYEP Sınıf Öğretmenlerimize Ek Yük Getirmemeli İYEP, AES, ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI, MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ, MEB, CANSEL GÜVEN, SINIF ÖĞRETMENİ, EK DERS, HİZMET PUANI, YETİŞTİRME KURSU MEB sorumluluğu öğretmenlerimize yükleyerek bu denli kısa bir sürede angarya kapsamına girecek görevler vermemeli