Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Anadolu Eğitim Sendikası Yeni Teşkilatlarla Büyüyor…

Anadolu Eğitim Sendikası Yeni Teşkilatlarla Büyüyor…

13/11/2018

Türkiye’de siyasi bir gücü arkasına almadan sendikacılık yapılamaz tezini yıkan tek örnek olan Anadolu Eğitim Sendikası istikrarlı bir şekilde büyüyor. Daha önce bir sendikaya üye olmayı aklından dahi geçirmeyen, bir sendikadan istifa ettiği halde diğer yapılara da soğuk bakan eğitim çalışanlarının güvenini kazanmış olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. 

Sendikasının adıyla siyasi eğilimi de tescillenen, sendikasından istifa ettiğinde siyasi görüşünü de değiştirdiği varsayılan kamu çalışanlarının sıkıntısını da bilerek, özgür bir meslek odası kurma ülküsü ile çıktığımız yolda 2005’ten bu yana umutlarımızla yürüyoruz.

Siyaseten bağımsızlığını cumhuriyetimizin temel ilke ve inkılâplarına bağlılık, vatanın ve ulusun bölünmezliği ile çerçeveleyen AES, sivil toplum örgütlerinin gerçekten sivilleşebileceğine dair bir umut olarak görmektedir.  Kendi deneyimimiz, bağımsız kalarak da sendikacılık yapılabileceğinin ispatıdır.

Üyelerin yalnızca temsil edilmediği, söz, yetki ve karara katılabildiği tek yatay örgüt modeli olan AES içinde  “Ben nasıl bir katkı verebilirim”  diyenlerle büyüyoruz. Sendikacılığı sözcü olma, öncü olma, elini taşın altına koyma olarak gören üyelerimiz teşkilatlarımızda yetkilendirilmekte, yol arkadaşlarıyla birlikte genel merkezin hareket alanını, yöntemini belirlemektedir.

Kasım ayı içinde yetki belgelerini teslim ettiğimiz yeni temsilcilerimiz de makamlarında değil, kurumlarınızda, yanınızda olacaklar. Kendini yalnız ve güçsüz hisseden tüm eğitimcilere de “gücümüze katılın, birlikte güçlenelim” çağrısı yapıyoruz…

Ramazan AKGÜNDÜZ – Kayseri İl Temsilcisi

Halil İbrahim DAVARCI – Kilis İl Temsilcisi

Sinan YASUK – Kars İl Temsilcisi

Serkan DÖŞ – Kahramanmaraş İl Temsilcisi

Özkan AYYILDIZ -  Ankara/Ayaş İlçe Temsilcisi
Ömer AKAY  -  Ankara/Çankaya İlçe Temsilcisi

Turgut UÇKAN -  Antalya/Aksu İlçe Temsilcisi

Derya DENİZ -  Antalya/Muratpaşa İlçe Temsilcisi

Yakup KARAKILÇIK -  Antalya/Konyaaltı İlçe Temsilcisi

Çerkez ÖZDEMİR -  Antalya/Döşemealtı İlçe Temsilcisi

Müzehher Ceylan KARA -  Antalya/Alanya İlçe Temsilcisi

Metin ÇABAR – Bilecik/Bozüyük İlçe Temsilcisi

Murat ALTUN – Denizli/Acıpayam İlçe Temsilcisi

Serdar CANSIZ – Tekirdağ/ Çorlu İlçe Temsilcisi

Serdar BULUT – İzmir Buca İlçe Temsilcisi

Hasan Ulaş ARABACIOĞLU – İzmir/ Kiraz İlçe Temsilcisi

Fevzi BALKAN – İzmir/ KONAK İlçe Temsilcisi

Nurullah AVCI – Mersin /Erdemli İlçe Temsilcisi

 


Göreve başlayan temsilcilerimize başarılar diliyor, yakın zamanda yeni temsilcilikleri de yetkilendireceğimizi müjdeliyoruz.

Teşkilatlarımızın ve yol arkadaşlarımızın sayısı giderek artarken umudumuz da çoğalacak, sorunlar da azalacaktır. Biz çiğnetmediğimiz meslek onurumuzla daha önce çiğnenmemiş tertemiz bir yoldan yürüyoruz çünkü. Öyleyse başaracağız...

 

Mustafa YAMAN

Anadolu Eğitim Sendikası

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Anadolu Eğitim Sendikası Yeni Teşkilatlarla Büyüyor… mustafa yaman, aes temsilciler, teşkliat aes, aes, anadolu eğitim sendikası Türkiye?de siyasi bir gücü arkasına almadan sendikacılık yapılamaz tezini yıkan tek örnek olan Anadolu Eğitim Sendikası istikrarlı bir şekilde büyüyor