Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 NORM GÜNCELLEMELERİ ÖĞRETMENLERİ MAĞDUR ETMEMELİDİR

NORM GÜNCELLEMELERİ ÖĞRETMENLERİ MAĞDUR ETMEMELİDİR

16/11/2018

2018-2019 eğitim-öğretim yılı norm kadro güncelleme takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ağustos ayında açıklanmış ve bu duyuruya göre, eğitim kurum müdürlüklerinin veri girişi 15-17 Ekim´de, ilçe millî eğitim müdürlüklerinin veri girişi kontrolleri 18-21 Ekim´de, il millî eğitim müdürlüklerinin veri girişi kontrolleri 22-26 Ekim´de, Bakanlık tarafından kontrol ve onaylama işlemleri ise 27 Ekim-9 Kasım´da yapıldı. Güncellenen normlara göre İl Milli Eğitim Müdürlükleri de norm kadro bilgileri kapsamında norm fazlası öğretmen atama duyuruları yayınlamaya başladılar.

Dönem ortasında yapılan norm güncellemeleri öğretmenlerimizi zor durumda bırakmaktadır. Normu açık olduğu için birkaç ay önce tayini yapılmasına rağmen yeni okulunda norm fazlası duruma düşen öğretmen sayısı çok fazladır. Aynı şekilde tercih dönemlerinde normu kapalı olduğu için tercih edilemeyen fakat normlar güncellendikten sonra ihtiyaç olan okullara da yüksek puanlı öğretmenlerimiz gidemez iken norm fazlası duruma düşen daha düşük puanlı öğretmenler gidebilmektedir. Bu nedenle norm güncellemeleri şuan ki gibi dönemin ortasında değil, bir sonraki senenin ihtiyacına göre tüm atama ve yer değiştirmelerden önce yapılmalıdır.

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

NORM GÜNCELLEMELERİ ÖĞRETMENLERİ MAĞDUR ETMEMELİDİR aes, anadolu eğitim sendikası, mehmet alper öğretici, norm güncellemeleri, norm fazlası, öğretmen Güncellenen normlara göre İl Milli Eğitim Müdürlükleri de norm kadro bilgileri kapsamında norm fazlası öğretmen atama duyuruları yayınlamaya başladılar.