Gazi Mustafa Kemal Atatürk
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ MEB’E İLETTİK

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ MEB’E İLETTİK

28/11/2018

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Daire Başkanı Sayın Tuncay MORKOÇ ile görüşerek okul öncesi öğretmenlerimizin uygulamada yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporumuzu iletti. Yapılan görüşmede yardımcı personel, ders saati ve teneffüs, sınıf mevcutları, maaş karşılığı alınan ek ders ücreti başta olmak üzere okul öncesi öğretmenlerimizin yaşadığı birçok sorun ve çözüm önerileri konuşuldu.

MEB 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde okul öncesinin zorunlu olacağını belirten MORKOÇ, bunun alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ve bakanlığımızın bu alana ayrı bir önem verdiğini belirtti.

Okul öncesi alanında atılacak her olumlu adımı sendika olarak destekleyeceğimizi, bu alandaki yapılacak değişiklikleri titizlikle takip ederek uygulama sırasında yapıcı fikirlerimizi kendilerine ileteceğimiz bilinmelidir. Bizi samimi bir ilgiyle dinleyen ve söylemleri yapıcı önerilerimizle de örtüşen Sayın MORKOÇ’ a teşekkür ediyoruz.

 

                                                           Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

  Facebook'ta Paylaş      
Mehmet CEYLAN 28.11.2018 09:46:49

Teşekkür ederiz Alper bey.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ MEB’E İLETTİK okul öncesi öğretmeni, aes Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Daire Başkanı Sayın Tuncay MORKOÇ ile görüşdü.