Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İlçe Emri Verilmesi İçin MEB’e Başvurduk

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İlçe Emri Verilmesi İçin MEB’e Başvurduk

09/01/2019

Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2019 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” döneminde mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan öğretmenler için ilçe emri verilmesini talep ettik.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

  Sayı :  1134-19/5173                                                                                                 Tarih:09/01/2019

  Konu: Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İlçe Emri Verilmesi

  

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

     İlgi: a) T.C. Anayasası

            b) 2019 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği       

                Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme

                Duyurusu 

 

 

           Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz günlerde “2019 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlanmıştı. Söz konusu duyuruya göre mazerete bağlı yer değiştirmeler, norm kadro açığına göre öğretmenlerin tercihlerine göre hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

       

           Belirtmek gerekir ki; öğretmenler il içinde durumlarına uygun norm açığı bulunan kuruma atansalar dahi, sağlık özrüne uygun hastaneye olan uzaklık veya eşinin bulunduğu yerleşim yeri gözetilmeden atamasının yapılması sorunu çözmeyecektir. Bu durumda arasında yüzlerce kilometre mesafeler bulunan iller ve ilçeler olduğu düşünülürse, mazerete bağlı yer değişikliği amacına ulaşmamış olacaktır.

 

          Bundan dolayı mazerete bağlı yer değişikliğinde ilçe emrinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Atamaların amacına ulaşması için ve öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken mazeretini düşünmeye devam etmemesi için ilçe emri büyük gerekliliktir.

         

          Gereğini arz ederiz.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İlçe Emri Verilmesi İçin MEB’e Başvurduk ilçe emri, aes hukuk, aes, anadolu eğitim sendikası, mehmet alper öğretici, muhammet ali gezici, meb mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan öğretmenler için ilçe emri verilmesini talep ettik.