Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: 2019 Yönetici Görevlendirmelerinde Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır

ÖĞRETİCİ: 2019 Yönetici Görevlendirmelerinde Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır

01/02/2019

MEB, 2019 yılı yönetici atama takviminin uygulamasını kaldırdı. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ daha önceki taleplerin yeni yayımlanacak takvimde yer almasını ve atamalarda ehliyet ve liyakatın esas olmasını talep etti.

Milli Eğitim Bakanlığı 29 Ocak 2019 itibarıyla yönetici atama takviminin uygulamasını duyurduğunu açıkladı. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ bunun olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.
ÖĞRETİCİ, yayımlanacak yeni bir takvim öncesinde MEB’in gerekli çalışmayı tekrar yapması ile birlikte mevzuat düzenlemelerini yapmasını ve yönetici atamalarında EHLİYET ve LİYAKATIN esas alınması gerekliliğini vurguladı.
Öğretici sosyal medyadan da önemli mesajlar vererek uygulaması durdurulan yönetici atama takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ' nin açıklamaları şu şekildedir:

2019 yönetici görevlendirme takvimi yayınlanmış ve sadece ilk defa görevlendirilecek yöneticiler için yazılı sınav uygulaması yapılacak ve mevcut yöneticiler sınavla alınmayacaktı.
AES olarak bu takvime itiraz etmiş ve mevcut yöneticilerin de görev süresinin bitiminde sınava girmesi gerektiğini ifade etmiştik. Bugün gönderilen yazıda yönetici görevlendirme takvimi yeniden değerlendirilmek için durdurulmuştur.


İsteğimiz EHLİYET ve LİYAKATİ esas alan bir yönetici görevlendirmesidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: 2019 Yönetici Görevlendirmelerinde Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır Mehmet Alper Öğretici, aes, liyakat, yönetici görevlendirme, meb MEB, 2019 yılı yönetici atama takviminin uygulamasını kaldırdı