Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: EHLİYET VE LİYAKATİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL MÜLAKATTIR

ÖĞRETİCİ: EHLİYET VE LİYAKATİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL MÜLAKATTIR

12/02/2019

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Milli Eğitim Bakanlığı personelinin görevde yükselme sözlü sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan şef ve memur kadrolarına atanacaklardan; görevde yükselme yazılı sınavında başarılı olan adayların sözlü sınavı 18/02/2019-01/03/2019 tarihleri arasında (81) il merkezinde yapılacağını belirten ÖĞRETİCİ mülakatın MEB’in her alanından kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Açıklamaları şöyle;

MEB 18 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında boş bulunan şef ve memur kadroları için yazılı sınavda başarılı olan adaylara sözlü sınav yapacaktır. Gerek öğretmen atamalarında, gerek yönetici atamalarında mülakatın ne denli yanlış bir uygulama olduğunu gördük, görmeye devam ediyoruz. Günümüzde mülakat, ehliyet ve liyakatin önündeki en büyük engeldir.  MEB bu engeli tüm alanlarda ortadan kaldırmalı; torpile ve bunu kullanan sendikal anlayışlara son vermelidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: EHLİYET VE LİYAKATİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL MÜLAKATTIR Mehmet Alper Öğretici, aes, liyakat, yönetici görevlendirme, meb, mülakat AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Milli Eğitim Bakanlığı personelinin görevde yükselme sözlü sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu.