Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Cumhuriyetimizin 90. Yılı’nı Tüm Meydanlarda Kutluyoruz

Cumhuriyetimizin 90. Yılı’nı Tüm Meydanlarda Kutluyoruz

28/10/2013

Anadolu Eğitim Sendikası Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yılını kutlamanın coşkusu ve engin sevinci içerisindedir.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir ulusun bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği ulusal mücadele ile elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. 
Tarihimizin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesi olan Cumhuriyet’in gurur verici atılım ve başarıları, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlamakta, her türlü zorlu engelin aşılmasında bizlere güç vermektedir. 
Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk ışığının aydınlattığı medeniyet yolunda yürümeye devam edecek ve O’nun yaktığı çağdaşlık meşalesi hiç sönmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, daha nice Cumhuriyet Bayramlarını gururla ve güvenle kutlamaya devam edecektir. 
Bilindiği üzere resmi bayramları \resmiyetten\ arındırarak sivilleştirme adına yapılan kanuni düzenlemeler ile pek çok il ve ilçede okul törenleri yapılmayacaktır. Teşkilatımız yasa yapıcıların sivil bayram talebine uygun olarak bu 29 Ekimi meydanlarda halkımız ile kutlama kararı almıştır. Cumhuriyetimizin 90. Yılında yurdumuzun her köşesi, her meydanı bayram alanıdır, hepsinde olacağız. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşları ile kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Cumhuriyetimizin 90. Yılı’nı Tüm Meydanlarda Kutluyoruz