Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES: VERİLEN SÖZÜN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

AES: VERİLEN SÖZÜN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

18/03/2019

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sosyal medya hesabından yönetici atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

 

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK , Ankara’da Şehit Ömer HALİSDEMİR İmam Hatip Lisesinde öğretmenlere hitap ederken yönetici atamaları konusunda yaptığı açıklamada; ''Yönetici atamalarıyla ilgili sınav yapacağız, adamı olan değil, işin ehli olanı atayacağız; güvenlikte sıkıntı yoksa yönetici atama mülakatlarında herkese sınav puanının aynısını vereceğiz” dedi

Geçtiğimiz günlerde de MEB bünyesinde münhal bulunan Şef ve Memur kadroları için Görevde Yükselme sürecinde mülakat uygulaması yapılmış; yazılı sınav puanı ne ise mülakat puanı olarak da aynı puan verilmişti.

21 Nisan'da yapılacak olan EKYS sonrası mülakat uygulamasında da aynı tavrı bekleyip verilen bu sözün takipçisi olacağız.

Ancak akıllara da şu sorular da gelmiyor değil.

  • Şu an zaten görevde olan öğretmen ve yöneticilerin güvenlikte ne gibi sıkıntıları olabilir?

  • Adamı olanı değil, işin ehlini yönetici yapacaksak; geçmişte yandaş sendika üyelerinin atanması için getirilmiş olan mülakat uygulamasına neden hala ihtiyaç duyulmaktadır?

 

Anadolu Eğitim Sendikası

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES: VERİLEN SÖZÜN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ mülakat, aes, ziya selçuk, anadolu eğitim sendikası Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sosyal medya hesabından yönetici atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.