Gazi Mustafa Kemal Atatürk
MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr.  Mustafa SAFRAN’ ı Ziyaret Ettik

MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ ı Ziyaret Ettik

17/04/2019

BASK(Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonları) heyeti Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN; diğer bakanlıklarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nda da sözleşmeli istihdam olduğunu, bunun kaldırılarak tüm çalışanların kadrolu olması gerektiğini ifade etti.

Anadolu Eğitim Sendikası genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ise öğretmenlik meslek kanunu, okul yöneticilerinin belirlenmesinde sınavdan sonra yapılacak mülakatlar, sözleşmeli öğretmenlik ve diğer eğitim sorunları ile çözüm önerilerini dile getirdi. Anadolu Eğitim Sendikası olarak bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi içeren detaylı dosyamızı genel başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ bakan yardımcımız ile paylaştı. Sayın SAFRAN ise ehliyet ve liyakate önem verdiklerini, okul yöneticiliği mülakatlarında sayın bakanın ifade ettiği gibi yazılı sınav puanının aynısının verileceğini ifade ederek, çözüm önerilerimiz için teşekkür etti. Bizi ilgiyle dinleyen, misafir eden sayın bakan yardımcımıza teşekkür ediyoruz…

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ ı Ziyaret Ettik MEB, AES, ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI, MUSTAFA SAFRAN, MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ BASK(Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonları) heyeti Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN? ı makamında ziyaret etti.