Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Özür Durumu Atama Takvimi Değişmelidir

Özür Durumu Atama Takvimi Değişmelidir

11/07/2019

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl ağustos ayında özür durumu atamaları gerçekleştirilmektedir. Atama takvimi uzun sürmekte ve ayrılış-başlayış işlemleri eylül ayında okulların başlamasına kadar sürmekte ve öğretmenler yeni atama yerine yerleşmekte sıkıntılar yaşamaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaparak, atama takviminin öne çekilmesini talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

 Sayı : 1333-19/5372                                                                                      Tarih:11/07/2019

 Konu: Özür Durumu Atama Takvimi Değişmelidir

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

    İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim

                  Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

 

     Bilindiği üzere ilgi a) yönetmeliğine göre her yıl olduğu gibi ağustos ayında özür durumu atama başvuruları alınmaktadır. Bu yıl alınan karara göre eylül ayında okulların başlaması öne çekilmiş ve okulların erken açılması planlanmıştır. Ancak 2019 ağustos ayı özür durumu atama takvimi değişmemiş, aynı kalmıştır.

     2019 yılı ağustos özür durumu atama takvimine göre atama sonuçlarının 29 Ağustos 2019’da duyurulacağı yayınlanmıştı. İlişik kesme işlemlerinin ise 2 Eylül’den itibaren yapılacağı duyurulmuştu. Bu duruma göre 1. Sınıfların eylül ayının ilk haftasında uyum eğitimine alınacağı, ayrıca öğretmenlerin ev bulma yerleşme konularında zamanın kısıtlı olacağı düşünüldüğünde, atamaların çok geç olacağı, öğretmenlerin ve eğitimin  bundan etkileneceği görülmektedir.

     Özür durumu atama takviminin, atama kılavuzu yayımlanırken yeniden gözden geçirilmesi, atama ve yer değiştirme işlemlerinin ağustos ayı içerisinde bitirilmesi yerinde bir uygulama olacaktır.


     Gereğini arz ederiz.

  Facebook'ta Paylaş      
Elif yılmaz 20.07.2019 20:33:16

Özür grubu takviminin değişmesi ve erkene alınması ile ilgili destekleriniz için teşekkürler. Alan değişikliği takviminin yayınlanması ve bu yılda yapılması için desteklerinizi ve yetkililerle görüşerek gündem oluşturup sorunu çözmenizi bekliyoruz.


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Özür Durumu Atama Takvimi Değişmelidir Özür grubu, aes, anadolu eğitim sendikası, muhammet ali gezici,mehmet alper öğretici