Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 15 YAŞINDA

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 15 YAŞINDA

17/01/2020

Siyasi parti desteği olmadan sendikacılık yapılmaz diyenlere bir yanıt olarak on beş yıldır sahadayız. Siyasi görüş, etnik köken, dini inanç, felsefi duruş ve hatta cinsiyet ayrımcılığını reddederek 81 ilde örgütlü olmamız,  bizi ayrıştırmaya çalışanlara da bir yanıt gibidir.

Öğretmen odalarında kurulan AES, üniversitelere, memur odalarına, atölyelere doğru büyüdü, kök saldı. Posta uğramaz köy okullarına, yatılı, pansiyonlu okulların yalnızlığına, büyükşehirlerin kalabalığına kadar her yerde sizinle, el eleyiz.

İlk günden itibaren yanımızda olanlar, geç bulup sımsıkı kucaklayanlar, geçerken uğrayanlar, başardıklarımıza bakıp şaşıranlar, hala ardımızda gizli güç arayanlar… Hepsi bizler için ödül, hepsinden bir şeyler öğrendik. Hep önümüze bakmayı, kuruluş ilkelerimizden gözümüzü ayırmadan yürümeyi ezber ettik.

Bir ağacın kopmuş dalı değil, toprağa düşmüş tertemiz bir tohumduk. Fidan olduk, ağaç olduk, dallarımız tüm yurda yayıldı nihayet. Yalnız üyelerimize değil, her eğitim çalışanına meyve verdik. Taşlayanlara bilgece gülümseyerek…

AES bir lider, bir tepe hareketi değildir. Tabandan gelen bağımsız temsil talebinin hayata yansıması, vakti gelmiş, çoktandır ertelenmiş bir ihtiyaçtır.  Üyeyi işveren vicdanına teslim etmeyen, TEMSİL eden, yatay bir harekettir.

Temsil yetkisinin siyasi çıkar ile takas edildiği, meslek onurunun dibi gördüğü, refahtan uzak açlık sınırlarında yaşadığımız karanlık günlerin umut ışığıdır AES.

Artık bir seçenek, bir ihtimal değiliz. On beş yıl boyunca çiğnediğimiz yol, her geçen gün büyüyen örgütlülüğümüz ile eğitim çalışanlarının geleceğiyiz.

Kurucu genel başkanımız Sayın Cansel GÜVEN ve kurucu üyelerimiz başta olmak üzere bizleri bugünlere taşıyan, sendikamızda sorumluluk alan, güzel ülkemizin dört bir tarafında bizleri temsil eden, bizlere katkı veren ve yanımızda olan tüm yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Yarına umudumuz var, çünkü sen varsın, biz varız AES’ li yol arkadaşım…

Umudun taze, geleceğin aydınlık olsun.  Birlikte nice yıllara AES…

 

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 15 YAŞINDA AES, anadolu eğitim sendikası, 15. yıl, aes kuruluş