Gazi Mustafa Kemal Atatürk
OKULLAR BİR HAFTA GEÇ AÇILMALI MI?

OKULLAR BİR HAFTA GEÇ AÇILMALI MI?

29/01/2020

6.8 şiddetinde meydana gelen, Elazığ ve çevre illeri etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başta Elazığ ve Malatya olmak üzere Türkiye’ye geçmiş olsun.

Depremden sonra bölgede özverili bir şekilde çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Devletimizin  tüm imkanlarının seferber edildiğini ve yaraların hızla sarılmaya başladığını görmek bizleri mutlu etti. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın inşaallah.

            Bizi bekleyen büyük bir tehlikeye dikkat çekmek istiyorum.

Normal şartlar altında okullarımız 3 Şubat Pazartesi günü açılacak. Fakat birçok binanın ağır hasar aldığı bu depremde, okullarımızın ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Okullarımız ivedi bir şekilde incelenmeli ve okullarımızın herhangi bir hasarının olmadığı yazılı olarak belirtilmelidir. Şu anda teknik ekipler incelemelerde bulunuyorlar ama bazı okul binalarımızda kiriş çatlakları olduğu, bunların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından incelenmesi gerektiği ifade edilmektedir. Bu tür binalarda gözle yapılan kontrollerin yetersiz kalacağını uzmanlar zaten söylüyorlar. Okullarımızda yapılan incelemelerin sonuçlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vatandaşlara duyurulması önem arz etmektedir. Çünkü artçı sarsıntıların hala yaşandığı bu depremle psikolojileri bozulan çocuklarımızın ve velilerimizin okul binalarına güvenebilmeleri gerekmektedir.

Okul binalarının tam anlamıyla incelenebilmesi ve gerekli tedbirlerin alınabilmesi için gerekirse okulların şehrimizde bir hafta geç açılması naçizane önerimizdir.

 

                                                                                           

İbrahim Halil ARSLAN    

AES Elazığ İl Başkanı

ibrahimhalilarslan@aes.org.tr   

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

OKULLAR BİR HAFTA GEÇ AÇILMALI MI?