Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: YENİ DÜZENLEME REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İÇİN İSTİSMARA AÇIKTIR

ÖĞRETİCİ: YENİ DÜZENLEME REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İÇİN İSTİSMARA AÇIKTIR

19/04/2020

 

ÖĞRETİCİ: YENİ DÜZENLEME REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İÇİN İSTİSMARA AÇIKTIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 1739 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ yapılan kalıcı değişikliğin rehberlik öğretmenleri için istismara açık olduğunu ifade etti. Açıklamaları şöyle;

1739 saylı kanunda telafi eğitimleri ve rehberlik öğretmenlerinin izinleri ile ilgili değişiklik yapılması öngörülmüştü. Anadolu Eğitim Sendikası olarak teklif komisyona gelir gelmez 9 Nisan’da bununla ilgili sorunları dile getirmiş, paydaşlardan görüş alınmadan yapılacak bir kanun değişikliğinin ilerleyen dönemde bir çok sorunu da meydana getireceğini ifade etmiştik.

Ne yazık ki gelen teklif olduğu gibi kabul edildi. Yapılan değişikliğin Covid19’a özgü bir geçici düzenleme olmadığını ve kalıcı bir kanun değişikliği olduğunu tekrar ifade etmek istiyorum.

Özellikle rehberlik öğretmenlerinin izin ve tatil dönemlerinde zorunlu görevlendirmelerinin kanunen önünü açan bu düzenleme istismara ve mobbinge açıktır. Geçmişte tercih danışmanlığı zorunlu görevlendirmeleri için sendika kararı almış, bu görevlendirmelerin isteğe bağlı ve artırımlı ücretlerle yapılmasını dile getirmiştik. Sahada yapılan uygulamaların AES olarak takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: YENİ DÜZENLEME REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İÇİN İSTİSMARA AÇIKTIR REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ, telafi eğitimi ÖĞRETİCİ: YENİ DÜZENLEME REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İÇİN İSTİSMARA AÇIKTIR