Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES'TEN HİZMET PUANI VE İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME AÇIKLAMASI

AES'TEN HİZMET PUANI VE İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME AÇIKLAMASI

27/07/2020

MEB paydaşlardan görüş almadan hizmet puanları ile ilgili değişiklik yapmış ve bu değişiklik 19 Haziran'da Resmi Gazete'de yayınlanmıştı. Öğretmenlerin yer değiştirmelerinin hemen öncesinde yapılan bu değişikliğin birçok soruna da yol açacağını belirtmiş, özellikle objektif kriterlere göre verilmeyen belge ve ödüllerin çalışma barışını bozacağını, geçmişe yönelik verilmeyen zorunlu hizmet ek puanlarının mağduriyet oluşturacağını belirterek ilgili maddelere dava açmıştık.

Nitekim ilgili değişiklik 19 Haziran'da yayınlanmasına rağmen hizmet puanı güncellemelerinin yaklaşık bir ay kadar sonra il içi yer değiştirme başvurularının başladığı günlerde yapılması karışıklığa yol açmıştır. Sistemsel sorunlar nedeniyle birçok öğretmenin hizmet puanında azalmalar/artmalar meydana gelmiş, kimi öğretmenlerin il içi tercih yaptıktan sonra puanlarında azalmalar/artmalar olmuş, kimi öğretmenler de eklenmesi gereken puanlarını ekletememiştir.

İl içi tercihlerde bulunan öğretmenlerin mağdur edilmemesi için il içi yer değiştirme süresi uzatılmalı,  emeklilik nedeniyle boşalacak tüm kadrolar açılmalıdır...

 

Anadolu Eğitim Sendikası


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES'TEN HİZMET PUANI VE İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME AÇIKLAMASI