Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ: NESİLLER YETİŞTİREN ÖĞRETMENLİĞİN ÜCRETLİSİ OLMAZ!

ÖĞRETİCİ: NESİLLER YETİŞTİREN ÖĞRETMENLİĞİN ÜCRETLİSİ OLMAZ!

25/03/2021

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ücretli öğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ücretli doktorluğun olmayacağı gibi nesiller yetiştiren öğretmenliğin de ücretlisi olmaması gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

‘Siz hiç tıp fakültesi mezunu olmayan doktor gördünüz mü?

Mesela ön lisans tapu ve kadastro mezunu bir ücretli göz doktoru, ön lisans büro yönetimi mezunu bir ücretli çocuk doktoru,  ön lisans bankacılık mezunu bir ücretli genel cerrah nasıl olurdu? Muayene olur veya ameliyatınızı yaptırır mıydınız?

Ancak MEB’de ön lisans hayvan yetiştiriciliği mezunu ücretli sınıf öğretmeni, ön lisans turizm mezunu ücretli okul öncesi öğretmeni, ön lisans lojistik mezunu ücretli sosyal bilgiler öğretmeni görebilirsiniz.

Nasıl ki doktorluğun ücretlisi olmaz ise ÖĞRETMENLİĞİN de ücretlisi olmaz! Aradaki tek fark ücretli doktorlukta olumsuz sonuç çok kısa süre ortaya çıkacakken ücretli öğretmenliğin olumsuz sonuçları yıllar, nesiller sonra ortaya çıkmaktadır.

Yüzbinlerce eğitim fakültesi mezunu ataması yapılmamış öğretmenler var iken ücretli öğretmenliğin devam etmesi kabul edilemez. ÜCRETLİ öğretmenlik son bulmalı, boş kadrolar için kendi alanında mezun olmuş atama bekleyen meslektaşlarımızın ataması yapılmalıdır.’

 

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ: NESİLLER YETİŞTİREN ÖĞRETMENLİĞİN ÜCRETLİSİ OLMAZ!