Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETİCİ ALINAN %3’LÜK ZAMMIN YARIDAN FAZLASI İLK AYDAN ERİDİ

ÖĞRETİCİ ALINAN %3’LÜK ZAMMIN YARIDAN FAZLASI İLK AYDAN ERİDİ

03/08/2021

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Temmuz ayı enflasyon oranından sonra açıklamalarda bulundu. Temmuz ayı enflasyonunun %1.80 çıkması ile birlikte memur ve emeklilerinin ikinci altı ay için almış oldukları %3'lük zammın yarıdan fazlasının eridiğini söyledi. Açıklamaları şöyle:

Memur ve emeklilerinin 2021 yılının ikinci altı ayı için almış oldukları %3'lük zammın yarıdan fazlası daha ilk aydan eridi. Muhtemeldir ki ikinci aydan itibaren de alınan zammın hepsi eriyecek ve son dört ay yine memur ve emeklileri cepten yemeye devam edecek.

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. toplu sözleşmenin yapıldığı şu günlerde geçmiş kayıplar karşılaşmadan yeni yüzdelik zamlara imza atılması kabul edilemez.

Geçtiğimiz 5 dönem toplu sözleşme bize göstermiştir ki Merkez Bankası'nın iki yıl sonrasını tahmin ettiği enflasyon hedefleri hiç bir zaman tutmamış, memur ve emeklileri her daim enflasyon altında kalmıştır. Tahmini enflasyon üzerinden yüzdelik zamlara pazarlık yürütülmemeli, vergi diliminin %15'te sabitlenmesi, ikramiye başta olmak üzere ana başlıklarda memurlar için gerekli adım atılmalı; hizmet kollarındaki temel sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETİCİ ALINAN %3’LÜK ZAMMIN YARIDAN FAZLASI İLK AYDAN ERİDİ