Siyasilerin Değil, Tüm Eğitim Çalışanlarının Sendikası

TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİNDEN TÜM SENDİKALAR YARARLANACAK

29 Aralık, 2021

Anadolu Eğitim Sendikası Tekirdağ İl Temsilcisi Mehmet Turan Ayrancı, memurlara 3 ayda bir verilecek 400 TL ikramiyenin en az %1 üyeye sahip sendika üyelerine verilmesi kararını Danıştay’a taşıdıklarını ve Danıştay’ın toplu sözleşme ikramiyesinden tüm sendika üyelerinin yararlanabileceği yönünde karar çıktığını açıkladı.

AYRANCI: “KARARI YARGIYA TAŞIDIK VE HAKKIMIZI KAZANDIK”

Danıştay’a açılan davayı kazandıklarını belirten Anadolu Eğitim Sendikası Tekirdağ İl Temsilcisi Mehmet Turan Ayrancı; “6. Dönem Toplu Sözleşmelerinde, sendika üyelerine ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyesinin sadece yüzde 1 oranını geçen üye sayısına sahip sendikaların üyelerine ödeneceği kararlaştırılmıştı. Bu karar üzerine Anadolu Eğitim Sendikası olarak kararı yargıya taşıdık. Danıştay 12. Dairesine açtığımız davada kaldırılmasını istediğimiz, son toplu sözleşmede alınan ve davanın da konusu teşkil eden ‘sendika üyelerine 3 ayda bir verilecek olan 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesinden yalnız %1 oranında üyesi bulunan sendika üyelerinin yararlanabileceğine dair verilen karar’ Danıştay 12. Dairesi tarafından bozuldu.” dedi.

BÜTÜN SENDİKA ÜYELERİ İKRAMİYEDEN YARARLANABİLECEK

Danıştay’ın verdiği karar ile birlikte tüm sendika üyelerinin 3 ayda bir 400 TL toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanabileceğinin altını çizen Ayrancı; “Danıştay ayrıca sendikamız üyeleri ile beraber bütün sendika üyelerinin 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi almasına karar verdi. Anadolu Eğitim Sendikası, emeğin hakkını çalışandan aldığı güçle koruyan, tüm eğitim çalışanlarının bakış açısıyla hareket eden Türkiye’deki bağımsız sendikal mücadelenin adıdır.” diyerek sözlerini noktaladı.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Yorum Yap