Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Samsundan Doğan Güneş Batmayacaktır

Samsundan Doğan Güneş Batmayacaktır

18/05/2014

19 Mayıs 1919 günü, Anadolu’dan başlayan ulusal kurtuluş mücadelesinin miladıdır. Genci yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle her yurttaşımız; zaferle sonuçlanan bu savaş sayesinde aynı bayrak altında özgür yaşama ayrıcalığına kavuşmuştur. Bu nimetin bilincinde olmayanlara bıkmadan anlatmak da biz öğretmenlerin görevidir.

19 Mayıs’ı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Başkumandan ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk kendi doğum günü olarak kabul ederek bir kat daha önemli kılmıştır. Eseri olan cumhuriyetimiz gibi ölümsüzlüğe yürüyen Dünya Lideri Atatürk’ü her geçen yıl daha çok anlıyor, daha da özlüyoruz.

2014’ün 19 Mayısı ne yazık ki Soma Faciasının yası içinde gerçekleşmekte, bayram duygusu yaşamamıza engel olmaktadır. Oysa milletleri bir arada tutan tarihleri, kayıpları, acıları, sevinçleri, zaferleri yani hafızalarıdır. Bayram kutlamamak 19 Mayısı idrak etmemize engel değil. Biz sevinç içinde olmasak da, 19 MAYISI tüm anlamı ve ağırlığıyla kutluyor, Atatürk başta olmak üzere kurtuluşa vesile olan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyoruz.

Anlamanın kutlama yapmaktan daha önemli olduğunun farkında olarak, kayıplar ve yas ile gölgelenmeyecek, kanla kazanılmış bağımsızlığı özletmeyecek gençlik ve spor bayramları için nöbette olacağız. En özel ve önemli tarihi bayram ilan ederek, gençlere hediye eden ulusal önderimizle beraber Kurtuluş Savaşı Şehitlerini, Rahmet ve özlemle anıyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası MYK ve Teşkilatları

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Samsundan Doğan Güneş Batmayacaktır