Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES’ten Öneri: “İl İçi Tayinlerde Sıramatikler Tekrar Çalıştırılmalıdır!”

AES’ten Öneri: “İl İçi Tayinlerde Sıramatikler Tekrar Çalıştırılmalıdır!”

10/06/2014

Anadolu Eğitim Sen Ereğli Temsilcilik Başkanı Mustafa YAMAN, yaptığı açıklamada;

 

 

 

“MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 08/05/2014 tarihinde Valiliklere Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu İle ilgili bir yazı yollamıştı.

Bu yazıda, İl içi yer değiştirme başvuruların 12-16 Mayıs 2014 tarihleri arasında alınacağı, atamaların ise 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacağı;

ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 16 Haziran 2014 tarihinden itibaren başlatılacağı söylenmişti.

 

Ancak, yer değiştirme sürecinde gördük ki, normlar, ihtiyaçlar güncellenmeden işlemler yapıldı. Diğer yandan emeklilik dilekçesi veren öğretmenlerin yerleri de ihtiyaç olarak gösterilmediğinden atama yapılamadı.

 

MEB’in gönderdiği yazıda sıramatiğin birden çok çalıştırılması konusuna değinilmemesine rağmen bir istisna getirilerek normlar güncellenerek sıraların bir kez daha çalıştırılması mağduriyetleri bir ölçüde engelleyecektir.

 

Bulunduğu okullarda yüksek puanlarla tayin bekleyen veya norm kadro fazlası olan öğretmenler sıralar çalıştırıldığında norm açığı bulunan eğitim kurumlarına yer değiştirebilecek ve açık normlar bu şekilde hakkaniyete daha uygun olarak doldurulacaktır.

 

Anadolu Eğitim Sen Ereğli Temsilciliği olarak, eğitim komisyonumuzca tespit edilen ve çözüm üretilen bu yapıcı önerimizin her zaman olduğu gibi bu gün de dikkate alınarak işlem yapılacağına inanıyor, yaz tatili öncesi tayin bekleyen öğretmenlerimize sıcak bir müjdenin verileceği inancını taşıyorum.” dedi…    

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES’ten Öneri: “İl İçi Tayinlerde Sıramatikler Tekrar Çalıştırılmalıdır!”