Gazi Mustafa Kemal Atatürk
2. İL DIŞI TAMAM SIRA KONTENJANLARDA…

2. İL DIŞI TAMAM SIRA KONTENJANLARDA…

29/08/2014

Bilindiği gibi öğretmenlerin yer değişikliği dönemlerinde büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Normlar güncellenmeden yapılan il içi ve il dışı atamaların doğru olmadığını savunmuş ve 2.defa bu hakkın verilmesini talep etmiştik.Nitekim bakanlık norm güncellemelerinden sonra 2.  defa il içi atamaları yapmış fakat 2. İl dışı ile ilgili bir adım atmamıştı. 2. il dışı atamalar ile ilgili bakanlık bürokratları ile sürekli görüşmeler yapılmış,öğretmenlere bu hakkın verilmesi için yoğun çaba sarf edilmiştir. Bu noktada 2. İl dışı ile ilgili sorunları ilk dile getiren ve sonuna kadar kovalayan sendika olmaktan dolayı gururluyuz.

 http://aes.org.tr/index.php?git=haberler&op=view&id=iller-arasi-atama-tekrarlanmali-ve-zorunlu-hizmet-sorunu-cozulmelidir

Çabalarımız sonucu bugün 2. İller arası yer değişikliği yapılacağını,başvuruların 1-5 Eylül tarihleri arasında yapılacağını bilmekteyiz.Daha önceden yapılan yanlışların tekrarlanmaması,öğretmenlerin yeniden mağdur edilmemesi için yeni yapılacak il dışı atamalarda MEB’in bazı hususları dikkate alması gerekmektedir.

-          İl dışı atamalarda öğretmenler zaten kontenjan mağdurudur.Özür atamaları da yapılmışken artık ADALETLİ ve BOL kontenjan öğretmenlerin hakkıdır.

-          2. İl dışı yapan öğretmenlerin eşleri de düşünülerek 2. bir eş özrü veya birlikte başvuru hakkı tanınmalıdır.

-          2. defa yapılacak iller arası yer değiştirme işlemlerinde başvuruya esas tarih olarak 31 Aralık baz alınmalıdır.

-          2. İl dışının yapılmayacağını düşünerek 2.il içi tercih yaparak yerleşen öğretmenlere başvuru hakkı verilmelidir.

 

Öğretmenlerimizin 2. İl dışında da mağdur edilmemesi için bu taleplerimizin de takipçisi olacağımızdan hiçbir eğitimcinin şüphesi olmasın.

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

2. İL DIŞI TAMAM SIRA KONTENJANLARDA…