Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 Özür Grubu Tercihlerinde Tercih Sorunu Yaşayanlar Dikkat!

Özür Grubu Tercihlerinde Tercih Sorunu Yaşayanlar Dikkat!

13/01/2015

Öğretmenlerin özür durumuna bağlı olarak il dışı ve il içi yer değiştirme takviminde tercih aşamasına gelindi.  Başvuru hakkına sahip olan öğretmenlerimizin şu anda yaşadığı en büyük sorun, branşlarında tercih yapacak kurum bulamamaları, az sayıda kurum bulmaları veya açık olduğu halde ekrana yansıtılmayan kurumların varlığıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde takipçisi olduğumuz özür bulunan her öğretmenin İLÇE EMRİNE ATANMASI talebimiz güncelliğini korumaktadır.

http://aes.org.tr/index.php?git=haberler&op=view&id=2015-ocak-ozur-durumu-il-ilce-emri-ve-engelliler-talebimiz

Mağdur olabilecek her öğretmenimiz için kurumsal çabamız sürmekteyken, öğretmenlerimizin de bireysel olarak hak arayabileceği yolları göstermek sendikal sorumluluk gereğidir. Bu kapsamda, öğretmenlerimizin kendi sorunlarına uyarlayabileceği il dışı ve il içi özür grupları için hazırladığımız iki ayrı dilekçeyi paylaşıyoruz.

Dilekçeler üzerinde kişinin kendi özrü, branşı ve yaşadığı soruna uygun olarak düzeltme yapılabilir. Düzenlenen dilekçelerden MUTLAKA bir örnek alınmalı, evrak tarih-sayısı not edilmelidir. Dilekçeye ek yapacak belgesi olmayan (boş norm olan kurumları belgeleyemeyen) öğretmenler de il, ilçe emrine atanma talebinde bulunabilir. Tercih yapacak kurum bulamayanlar da kendilerine açılan ekranın görüntüsünü dilekçeye ek yapabilir. Dilekçelerdeki parantezler kişiye uygun şekilde kaldırılmalıdır. Sorunsuz bir yer değiştirme olmasını diliyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

hukuk@aes.org.tr

İL DIŞI ÖZÜR GRUBU:

 

………………….. Okulu Müdürlüğü’ne

İl/ilçe adı

MEB İKGM ne iletilmek  üzere acil ve sürelidir

MEB 2015 Şubat Dönemi öğretmenlerin özür grubundan yer değiştirme takvimi içinde il dışı ……….. özrü kapsamında yer değiştirmek üzere başvurumu yaptım, başvuru hakkım kabul edildi. Tercih aşamasına gelindiğinde MEBSİS ekranımda tercih yapabileceğim yalnızca …. Sayıda kurum listelenmiştir( HİÇ BİR OKUL AÇILMAMIŞTIR) ………….. İlimizde branşımda açık olduğu halde tercihime açılmayan (EN AZ ……/ ÇOK sayıda ) okul bulunmaktayken,  adaletli tercih yapmam engellenmiş durumdadır.  (Bilgim dahilinde branşımda açık olan ve özrüm kapsamında atanabileceğim kurumların listesi de ektedir. )

Anayasamız güvencesindeki haklarımın korunması ve MEB Şubat 2015 Özür grubu yer değişikliği kapsamında mağduriyet yaşamamam için tercihe açılan okullar listesinin “gerçek ihtiyaca uygun şekilde” güncellenmesini, ( boş norm olduğunu bildiğim, tercihime açılmayan aşağıdaki okullardan birine veya) il -ilçe emrine yer değişikliğimin yapılması hususunda gereğini, yasal haklarım saklı olmak üzere arz ve talep ederim.

…./…./…

Ad Soyad imza

 

Adres: (okul adresi)

TC Kimlik No:

Kurum Sicil No:

 

EKLER:

 (Branşımda açık olduğu halde özür grubu tercihime açılmayan kurum listesi )

(…… Özrü kapsamında atanmayı tercih ettiğim kurum listesi )

(Tercih sayfası ekran görüntüsü)

 

İL İÇİ ÖZÜR GRUBU

………………….. Okulu Müdürlüğü’ne

İl/ilçe adı

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İletilmek üzere acil ve sürelidir

MEB 2015 Şubat Dönemi öğretmenlerin özür grubundan yer değiştirme takvimi içinde il içi ……………….. özrü kapsamında yer değiştirmek üzere başvurumu yaptım, başvuru hakkım kabul edildi. Tercih aşamasına gelindiğinde MEBSİS ekranımda tercih yapabileceğim yalnızca …. Sayıda kurum listelenmiştir( HİÇ BİR OKUL AÇILMAMIŞTIR) ………….. İlimizde branşımda açık olduğu halde tercihime açılmayan (EN AZ ……/ ÇOK sayıda ) okul bulunmaktayken,  adaletli tercih yapmam engellenmiş durumdadır.  (Yine yakın geçmişte norm fazlası öğretmen ataması kapsamında benden çok daha düşük puanlı öğretmen merkezi okullara yer değiştirmiştir.) (Bilgim dahilinde branşımda açık olan ve özrüm kapsamında atanabileceğim kurumların listesi de ektedir. )

Anayasamız güvencesindeki haklarımın korunması ve MEB Şubat 2015 Özür grubu yer değişikliği kapsamında mağduriyet yaşamamam için tercihe açılan okullar listesinin “gerçek ihtiyaca uygun şekilde” güncellenmesini, ( boş norm olduğunu bildiğim, tercihime açılmayan aşağıdaki okullardan birine veya) ilçe emrine yer değişikliğimin yapılması hususunda gereğini, yasal haklarım saklı olmak üzere arz ve talep ederim.

…./…./…

Ad Soyad imza

 

Adres: (okul adresi)

TC Kimlik No:

Kurum Sicil No:

 

EKLER:

 (Branşımda açık olduğu halde özür grubu tercihime açılmayan kurum listesi )

(…… Özrü kapsamında atanmayı tercih ettiğim kurum listesi )

(Tercih sayfası ekran görüntüsü)

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Özür Grubu Tercihlerinde Tercih Sorunu Yaşayanlar Dikkat!