Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Milletin Meclisteki Egemenliği İçin Duacıyız.

Milletin Meclisteki Egemenliği İçin Duacıyız.

22/04/2015

Bizi bir araya getiren, düşündüren ve umutlandıran günler vardır. Böyle zamanların bir araya gelmesini de talih sayarız. Nitekim bir soya, bir sülaleye ipotek iradenin asıl sahibine, MİLLETE iadesi anlamına gelen TBMM nin açılışının 95. Yıl Dönümü ile Mübarek Regaip Kandili aynı güne denk düştü. Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumu ile, Çanakkale Kara Zaferi’nin de kutlandığı bu hafta kuşkusuz daha da özel ve anlamlı. 

Bu hafta; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin nice adsız kahramanları ve şehitlerini Rahmetle, minnetle anmak, Cumhuriyetle taçlanan Türkiye’ye, bize teslim edilen iradeye şükretmek için önemli bir fırsattır.

Yeni anayasa tartışmalarının yaşandığı şu günlerde her sorunun çözüm adresi yine Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Milletin iradesinin yansıtıldığı tek yer olan Meclis; vatandaşlık ve milli bütünlük temelinde hak ve özgürlükleri genişleten bir anayasa ile bu milletin ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Darbe ürünü kalıntılar temizlenmeli, gizli gündemlere, meclis iradesinin dışındaki yapılanmalara izin verilmemelidir.

Geldiğimiz yere kolay ulaşmadık, bundan sonra da milletin kaderini ancak ve yalnız millet tayin eder. 95 yıl önce TBMM açıldığı için, seçildikleri için söz sahibi olanların, emanete şükran duyması beklenir. Bu ülkeyi barajlardan arındırılmış seçim yasalarına kavuşturmak, genel başkanların değil halkın belirlediği adayları TBMM ne taşımak; BİZİM temsil gücümüzü arttıracak, demokrasimizi olması gerektiği seviyeye çıkaracaktır. 100. Yıl dönümünden önce Meclisimiz daha demokratik, daha da BİZİM olsun umudundayız. Bu Mübarek günde dualarımız şehitlerimiz için, millet iradesi için, geleceğimiz içindir…

Genel Başkan Cansel GÜVEN

Anadolu Eğitim Sendikası MYK ve Teşkilatları Adına

 

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Milletin Meclisteki Egemenliği İçin Duacıyız.