Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Öğretmen Dünyası Dergisinde Bu Ay

Öğretmen Dünyası Dergisinde Bu Ay

06/05/2015

36 yıldır öğretmen odalarının özgün sesi olarak yayında olan Öğretmen Dünyası Dergisi, 425. Sayısında “Öğretmensiz Bir Mecliste Eğitimimiz Ne Olacak” dosya konusuyla basıldı. Sayın Nazım Mutlu’nun Genel Yayın Yönetmenliğinde hazırlanan dergisinin Mayıs 2015 Sayısında Genel Başkanımız Sayın Cansel Güven’in Yeni Meclis Eğitim Sorunlarını Öğretmensiz mi Çözecek” başlıklı makalesi de yer alıyor.

Prof. Dr. Cahit KAVCAR’ın “Eğitimci Tevfik Fikret”, Prof. Dr. Ayşe Çakır İlhan’ın Sanatçı “Tevfik Fikret” yazıları da ünlü sanatçıyı ölümünün 100. Yılında anmaya ve anlamaya yönelik olarak dergide yerini almış. Eğitimci yazarlar Sayın Mehmet Yapıcı ve Seydi Aktuğ’un birlikte kaleme aldıkları “Okul ve Özgürlük” yazısı tartışmalı bir soruna parmak basarak öğretmenlere bilimsel-özgürlükçü bir bakış açısı sunuyor.  Dergide yakın zamanda ebediyete uğurladığımız eğitimci-yazar, Gazi Eğitim Enstitüsü müdürlerinden Sayın İhsan ÖĞÜŞ, Değerli Hocamız Sayın Niyazi Altunya tarafından anlatılıyor.  Yine bu ay içinde kaybettiğimiz Değerli Bilim İnsanı Oktay Sinanoğlu özel yazısı da Öğretmen Dünyası Dergisi sayfalarında okunabilir. Yazı İşleri Müdürü Sayın Mustafa Pala tarafından öğrencilerimize uygulamak, öğrettiklerimize ayna tutmak için hazırlanan “Gençlere Mayıs Sınavı” Başlıklı test ise takdire değer.

Edebiyat, bilim, kültür ve eğitimle dopdolu 64 sayfalık dergi her ay büyük bir özveri ile yayınlanıyor. Birkaç günlük gazete parasına bir ay boyunca okuyabileceğiz, mutlaka arşivlemek isteyeceğiniz tek ÖĞRETMEN dergisine tüm üyelerimizin abone olmasını, yararlanmasını dileriz.

Aylık bedeli 8, Yıllık abonelik bedeli 85 Lira olan Öğretmen Dünyası Dergisine http://ogretmendunyasi.org/abonelik linki üzerinden ulaşılabilir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği 

 

\\


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Öğretmen Dünyası Dergisinde Bu Ay