Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES’TEN REKTÖR ALKAN’A KUTLAMA ZİYARETİ

AES’TEN REKTÖR ALKAN’A KUTLAMA ZİYARETİ

23/06/2015

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Çorum il yöneticileri Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ederek yeniden rektör seçilmesinden dolayı hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Ziyarete Anadolu Eğitim Sendikası İl Başkanı Nihat Örs ve Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Faruk Alkan, Yüksel Say, Kenan Taşkın, Gazi Gevşek ve Mesut Çetinoğlu katıldı.

AES İl Başkanı Nihat Örs, Hitit Üniversitesinin her geçen gün gelişerek büyüdüğünü, şehrin hem ekonomik hem de soyo- kültürel yapısına katkı sağladığını ve bu güzel hizmetlerin devam edeceğine yürekten inandıklarını ifade etti. Örs,’ Üniversitenin imkanlarının eğitim camiasının kullanımına, tekliflere açık olması, projelere destek verilmesi Çorum için bir kazançtır.’ dedi. Nihat Örs, Anadolu Eğitim Sendikası’nın (AES) Bağımsız Kamu Çalışanları Konfederasyonu (BASK) çatısı altında bağımsız sendikacılık adına Türkiye’de eğitimin kalitesinin artması, özlük haklarının korunması, geliştirilmesi anlamında etkili, sonuca yönelik faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

 

Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Göreve geldikleri günden beri bu topraklara güzel hizmetler yapabilmenin derdini taşıdıklarını kaydetti. Gerek kampüs alanlarının inşası, gerek üniversitenin imkânlarının, akademik kadronun  genişletilmesi, ve öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almaları, gerekse Hitit Üniversitesi’nin Türkiye’de ve dünyada tanıtılması anlamında ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Çorum’un kaybedecek zamanının olmadığının altını çizen Alkan, ‘Gelecek kuşaklara hep beraber güzel eserler bırakabilirsek bu bizim için en önemli gurur kaynağı olacaktır. Bu anlamda sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliğine, fikir alış verişine büyük önem veriyoruz.’ dedi.

 

AES Çorum Basın Sekreterliği


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES’TEN REKTÖR ALKAN’A KUTLAMA ZİYARETİ