Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÇORUM AES ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

ÇORUM AES ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

01/07/2015

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

Böyle anlamlı günlerde iftar yemeğine katılabilen arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Anadolu Eğitim Sendikası İl Başkanı Nihat Örs, bir eğitim öğretim yılının sonunda üyelerle istişare etmenin ayrıca bir mutluluk olduğunu kaydetti.
Örs, konuşmasında “ Anadolu Eğitim Sendikası samimiyet, fedakârlık ve paylaşım üzerine kurulmuş, gücünü üyelerinden alan bir sendikadır. Kimsenin görüşünden dolayı etiketlenmediği bir sendikadır. Eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarına odaklı, siyasi hiçbir kaygısı olmayan bir sendikadır. Gerek bakanlık düzeyinde gerekse hukuk zemininde her türlü konuya müdahil olan, anında refleks göstererek çözüm üreten bir sendikadır. Sendikamız öğretmenlerin istedikleri ilde seminer almalarını bakanlığa yapılan müracaatla sağlamıştır. İl içi eş özründen ataması yapılmayan üyemiz için açılan davayı kazanmıştır. Bazı illerde tayini çıkan öğretmen promosyon iadesi durdurulmuştur. Zorla alan değişikliği ile mağdur olan AES üyesinin Danıştay’daki davasını kazanmıştır. Gelişim geriliği olan çocukların ilkokula kayıt sorununu, İsteğe bağlı 2. il dışı atamanın yapılmasını, ikinci üniversiteye ve asıl alana alan değişikliği isteğimizi bakanlığa iletmiştir. Sendikamız tatil döneminde de eğitim çalışanları ile ilgili konuları titizlikle takip etmektedir. Genel Başkanımız Sayın Cansel Güven’in ve Genel Merkez yönetim kurulu üyelerinin samimi gayretleri bizlere burada büyük destek olmaktadır. Ayrıca Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bayram Zengin’in desteği de bizleri mutlu etmektedir. Katılımınız için sizlere ve bu yemeğin organizasyonunda emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

TAŞKIN, SİYASETTEN BAĞIMSIZ AES SENDİASINI TERCİH EDEN HER ÜYE BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Yemekte söz alan Anadolu Eğitim Sendikası İl Eğitim Sekreteri Kenan Taşkın, Türkiye’deki sendikal anlayışın siyaset bağlantısı bulunduğunu, bu anlayışı doğru bulmayarak AES üyesi olmayı tercih eden her üyenin kendileri için çok değerli olduğunu, üyelerin sendikanın faaliyetlerine aktif olarak katıldıklarında AES’İn daha da büyüyeceğini söyledi. Kenan Taşkın “ Anadolu Eğitim Sendikası her türlü konuda üyelerine destek olmaktadır. Gerek Genel merkez düzeyinde gerekse biz Çorum İl Yönetimi olarak arkadaşlarımızın yanındayız. Bizim bu birlikteliğimizi, samimiyetimiz daha çok eğitim çalışanıyla paylaşabilmemiz için sizlerin de desteğine ihtiyacımız var. Her AES üyesinin bulunduğu yerde birken iki, iki iken üç olacağına inanıyoruz. Yemeğimize katıldığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

ÇORUM TİME 01/07/2015


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÇORUM AES ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ