Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29/08/2015

Kahraman Türk ordusunun 1071 yılında Malazgirt’te kazandığı muhteşem zaferin ardından 1922 yılına kadar süregelen bağımsızlık mücadelesinin son noktasıdır Büyük Taarruz.

Türk’ün askeri dehasını, kudretini ve kararlılığını tarihin hemen her anında görmek mümkündür. Geride bıraktığımız 93 yıllık süreç savaşların bittiği fakat çağdaşlaşma yolunda mücadelenin bitmediği bir süreçtir. Askeri alanda kazanılan eşsiz zaferlerin ardından verilen siyesi mücadelelerle günümüze kadar gelebilmiş olmamızın baş mimarı da şüphe yoktur ki Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Onun üstün askeri dehası ve siyasi bilinci yıllardır tüm dünya tarafından saygı ile bahsedilen bir ölçüdedir.

 

Ulu Önder Atatürk, verilen mücadelelerin tek amacının toprak bütünlüğünün sağlanması olduğu bilinci ile hareket etmiştir. Kahraman ordumuza verdiği talimatlar ile manen büyük bir yapıya sahip olan Türk milletini dünya sahnesinde saygı duyulacak bir noktaya ulaştırmıştır.

 

Anadan, babadan, yardan, evlattan, kardeşten vazgeçmiş yüce milletimizin kanıyla yoğrulmuş bu topraklar 30 Ağustos 1922 tarihindeki büyük zaferle düşmanların gözünde artık asla göz konulamayacak bir hedef haline getirmiştir.

 

Asırlar boyunca toprağını ve vatanını namusu sayan ve bu düşünce ile onu korumak için gözünü kırpmadan mücadele veren kahraman Türk askeri, her daim bu bilinci korumuş ve bu doğrultuda hareket etmiştir. 1922 yılında kazanılan zaferle de sosyal, ekonomik ve siyasal alanda yeniliklere başlanmış yüce Türk milleti kendine yakışan bir şekilde yaşamaya başlamıştır.

 

93 yıldır kararlılığından hiçbir şey kaybetmemiş olan yüce Türk ordusu ne yazık ki günümüzde de birçok alanda mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Özellikle son dönemde yaşanan olaylar ve ardı ardına gelen şehit haberleri içimize kor gibi düşmektedir. Yaşanan bu olaylar bize Türk topraklarının her zaman için kararlılıkla korunması gerektiğini açıkça göstermiştir. Ne mutlu bize ki Türk askeri ve milleti bu şuuru asla yitirmemiş ve her türlü düşmanlığa karşı dik durmasını bilmiştir.

 

Büyük Taarruzun yıl dönümü olan 30 Ağustos aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri Günü olarak da kutlanmaktadır. Bu vesile ile başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tarih boyunca Türk toprakları ve Türk milleti için mücadele etmiş tüm komutanlarımızı, askerlerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hâlâ görev başında olan askerlerimizle gazilerimizi de saygı ile selamlıyorum.

 

Unutulmamalıdır ki gelen tehdit ve saldırılar nereden ve kimden olursa olsun kahraman Türk milleti ona yakışan kararlılıkla en güzel karşılığı verecektir.

 

 

Anadolu Eğitim Sendikası


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN