Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES: MEB,Cizredeki Öğretmenlerin Sorunları Çözüldü

AES: MEB,Cizredeki Öğretmenlerin Sorunları Çözüldü

11/09/2015

Anadolu Eğitim Sendikası cizrede öğretmen adaylarının ve özür durumundan tayin olup ilişiğini kesemeyen öğretmenlerin sorunlarını MEB ile görüşerek çözüldüğünü duyurdu...

Bugün MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile sokağa çıkma yasağı devam eden Şırnak Cizre'deki öğretmen adaylarının atama başvuru onaylarının yapılamamasından kaynaklı mağduriyetini görüştüm.Bunun üzerine Bakanlık yetkilisi öğretmen adaylarının başvurularını bizzat bakanlığın onaylayarak mağdur etmeyeceklerini ifade etti.Durum hakkında çalışmalar bitmek üzere.

Ayrıca yine özür durumundan ataması Cizreden farklı il ve ilçelere yapılan öğretmenlerin ilişik kesemeyeşinin öğretmenlerimizi mağdur etmemesi için yapılması gerekeni de konuştuk.Bakanlık yetkilisi öğretmen arkadaşların okul müdürlerine vekalet vererek ilişik kesme işlemlerini yapabileceğini söyledi.Mevcut durumdan dolayı açılamayan cizredeki okullarda bu işlemlerinin de zor olabileceğini ifade ettiğimde Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü ile de gerekli görüşmeler sonrası İl Müdürü Ahmet ALAGÖZ bey bu konuda sorun ve mağduriyet yaşayan öğretmenlerin kendisi ile iletişime geçerek olası mağduriyetlerinin giderileceğini ifade etti.

Bu sorunlar hakkında bizleri dinleyerek çözüm getiren ve mağduriyetleri çözen Milli Eğitim Bakanlığı Yetkililerine ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bey'e tüm öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyorum.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak atama bekleyen ve şu an kadroda olan tüm öğretmenlerimzin yanındayız.Sorun ve mağduriyet yaşayan eğitimci arkadaşları sonuna kadar dinleyen ve sorunlara çözüm bulan sendikadır AES...

 

Sedat DEGER

Anadolu Eğitim Sendikası

Hukuk ve TSS Genel Başkan Yardımcısı


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES: MEB,Cizredeki Öğretmenlerin Sorunları Çözüldü