Gazi Mustafa Kemal Atatürk
TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET

TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET

17/09/2015

6 Eylül 2015 Pazar günü Hakkari-Yüksekova-Dağlıca’da 16 Mehmetçiğin, 8 Eylül 2015 Salı günü Iğdır-Aralık’ta 14 polisin  şehit edilmesi, onlarcasının yaralanması üzerine olağan üstü toplanan konfederasyon yönetimiz, sivil topluma teröre karşı ortak eylem çağrısında bulunarak, birliğimizi ve beraberliğimizi sürdürme kararlılığımızı hep beraber haykırmaya davet etmiştik. 

http://bask.org.tr/konfederasyondan-haberleri-basktan-ortak-eylem-cagrisi-893.html

Çağrımızın gecikerek de olsa yankı bulmasından dolayı mutluyuz. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tarafından 14 Eylül 2015 tarihinde kamuoyuna yapılan açıklama çerçevesinde 17 Eylül 2015 Perşembe günü Ankara’da yapılacak eyleme Anadolu Eğitim Sendikası, BASK ve bağlı sendikalarla birlikte katılım gösterecektir.

Üyelerimiz; toplumsal duyarlılık gerektiren olaylarda Türkiye’nin her hangi bir noktasında, emek eksenli sivil toplum örgütlerinin ortak eylemlerine, genel merkezden herhangi bir izne gerek duymadan katılabilirler.  Bireysel olarak katılabilecekleri eylem ve etkinliğin siyasi partilerce düzenlenmesi ve veya amacından sapması halinde eylem ve etkinliği terk etme sorumluluğu ise kendilerindedir.

Bu çerçevede 17 Eylül 2015 Perşembe günü Ankara’da düzenlenen “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitingine AES  olarak destek verilecektir.

Bu vesile ile 8 Eylül 2015 tarihinde Konfederasyonumuz BASK Yönetim Kurulu tarafından kamuoyuna yapılan çağrıyı tekrarlıyor; “Toprağın altında koyun koyuna yatanların çocukları, toprağın üstünde yan yana ve el ele, kaderde, kıvançta, tasada ortak yaşamaya mahkum ve mecbur” olduklarını hatırlatıyoruz.

Bu vesileyle bir kez daha, şehitlerimize rahmet, başta aileleri olmak üzere milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası

Teröre Lanet, Kardeşliğe Evet Eylemi İçin;

Tarih: 17 Eylül 2015 Perşembe

Toplanma Yeri: AES Genel Merkez Önü

Hanımeli Sokak no:28 A Sıhhıye Ankara

Toplanma Saati: 16:00

 

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET