Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..

23/09/2015

Takvimlerin sonbaharın sarı yüzünü gösterdiği bir zamanda, bir bayram anına ulaşmanın sevinçten önce hüznünü yaşıyoruz toplum olarak.

Ülke olarak son bayramdan beridir yaşadıklarımız, sevincin yerine hüzün içinde sonbaharı erken karşılamamıza neden oldu…

Ramazan bayramından sonra, Bir bayram anına, Kurban Bayramı’na, millet olarak paylaşmanın coşkusuna, çocukları sevindirmenin sevincine ulaşmak isterdik. Sadece iyiliğin, güzelliğin, insan kalabilmenin, birbirimizi Allah’tan bir parça taşımanın verdiği düşünce ile sevebilmenin saflığı ile bu bayramı karşılamak isterdik.

Bu bayramı son yaşanılan acılardan sonra, gözyaşı içinde karşılıyoruz…

Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’i kurban ederken, insan yerine başka bir yaratılmışın kurban edilmesinin inancını taşıyan bir topluluğuz. Ve bu inancı yaşayan insanların coğrafyasındayız. Müslüman bir coğrafyada olup bitenler; inancımızın aksine, insan kurban etmek yönünde bir inanç içinde olmaya götürmüştür maalesef bizleri.

Dileğimiz, duamız, bu bayramla birlikte, insanımızın kanından ortaya çıkan acıları yaşamayalım.

Çocukların babasız kalmadığı, bayram sevincini ailesi ile yaşadığı günlerin olduğu, bayramların bayram olduğu zamanlar dileği ile…

Kurban bayramınız kutlu olsun…

 

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

 

 

 

 

 

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..