Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Genel Başkanımız Cansel GÜVEN Ve BASK  Heyeti Kayseri'deydi

Genel Başkanımız Cansel GÜVEN Ve BASK Heyeti Kayseri'deydi

08/03/2016

 

Sendikamız ve konfederasyonumuz Anadolu’nun her yerinde kamu görevlilerinin bağımsız sesini yükseltmeye devam ediyor. BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN, BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven ve BASK Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi KIZILKAYA, Anadolu Eğitim Sendikası Genel Sekreteri Turan TEMEL’den oluşan heyet 07.02.2016 tarihinde ilimize ziyarette bulunmuştur. Bu ziyaretlerde heyete Anadolu Eğitim Sendikası İl Başkanı Ahmet GÜRSES ve yönetim üyelerinin yanı sıra BEÇ-Sen Kayseri İl Temsilcisi Mehmet DEMİR ve Bağımsız Büro-Sen Kayseri İl Temsilcisi Gülseren AY eşlik etmiştir.

 

 

Temaslarına il olarak valilikten başlayan heyet, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Gökhan AZCAN’ı makamında ziyaret etmiştir. Bu ziyaret esnasında ilimizin eğitim konuları üzerinde durulmuş ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Valilik ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen heyet burada İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin KARAKÖSE ile görüşmüştür. Bu görüşmede de temel konu ilimizin eğitim sorunları olmak üzere ülkemiz eğitiminin sorunları konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki temasların ardından Anadolu Eğitim Sendikası İl Temsilciliğine geçen heyet burada konfederasyonumuza bağlı sendikaların üyeleri ile bir araya gelmiştir. Bu buluşmada üyelerin sorun ve taleplerini dinleyen heyet, bu görüşmede alınan bilgilerin bundan sonraki çalışmaların temelini oluşturacağını ifade etmiştir.

Üyelerimizle gerçekleşen buluşmanın ardında ilimizdeki bazı kamu kuruluşlarındaki temasların ardından Kayseri Olay Gazetesini ziyaret eden BASK Genel Başkanı ve beraberindeki heyet burada konfederasyonumuzun ve konfederasyonumuza bağlı sendikaların amaçlarını anlatan bir sohbet gerçekleştirdi. Daha sonra Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel GÜVEN ve AES Kayseri İl Başkanı Ahmet GÜRSES Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesine geçerek burada eğitimcilerle bir araya gelerek eğitim ve eğitimcilerin sorunlarını ve tespitlerini kaynağında öğrenme fırsatı elde ettiler.

Temaslarına Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet GÜVEN’i ziyareti ile devam eden heyet, yakın zamanda göreve başlayan rektör GÜVEN’e yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu. Daha sonra ilimizin ulusal yayın yapan televizyon kanallarından Kayseri TV1 kanalında Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Celil ARSLAN’ın hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programına katılan Anadolu Eğitim Sendikası Cansel GÜVEN, eğitim ve sendikalar hakkında görüşlerini ifade etti.

Yapılan temaslar hakkında açıklama yapan BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN ve Genel Sekreter ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel GÜVEN, bu temaslardan gayet memnun olduklarını dile getirerek bundan sonra diğer illere ve ilçelere de bu şekilde ziyaretlerde bulunarak memurların sorunlarını ve taleplerini yerinde tespit etmek için çalışacaklarını belirttiler. Anadolu Eğitim Sendikası İl Başkanı Ahmet GÜRSES ve il yönetimi de bu ziyaretten memnun olduklarını BASK heyetine aktararak desteklerini bizzat illerine gelerek gösterdikleri için heyette bulunanlara teşekkürlerini ilettiler.

Anadolu Eğitim Sendikası Kayseri Temsilciliği 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Genel Başkanımız Cansel GÜVEN Ve BASK Heyeti Kayseri'deydi