Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ANKARA’DAKİ HAİN SALDIRIYI LANETLEMEK BİZE DÜŞER, DEVLET GÜVEN VERMELİ

ANKARA’DAKİ HAİN SALDIRIYI LANETLEMEK BİZE DÜŞER, DEVLET GÜVEN VERMELİ

14/03/2016

 

13 Mart 2016 Pazar akşam saatlerinde Başkent’in göbeğinde, konfederasyon genel merkezimizin de bulunduğu Kızılay kavşağına yakın noktada meydana gelen patlamada onlarca canımızı yitirdik. Yüzü aşkın da yaralımızın olduğu hain terör saldırısı Ankara’da altı ay içinde meydana gelen üçüncü patlamadır, sarsıntısı tüm yurdu ve yürekleri vurmuştur. 

 

 

Patlamanın alçakça bir terör saldırısı olduğu açıktır.

Kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun; kadın-erkek, çocuk yaşlı demeden masum insanlara ve elbette herkese ve hepimize yönelen terör eylemlerini BASK olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Yalnızca başkentte değil, Türkiye’mizin çeşitli köşelerinde meydana gelen, organize olduğu ve bir merkezden talimatlandırıldığını düşündüren, terör örgütlerinin birleştiren saldırıların sadece huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi hedef almakla kalmayıp devletimizi hedef aldığını ibretle müşahede ediyoruz.

10 Ekim 2015 ve 17 Şubat 2016 saldırıları ardından kınama ve taziye mesajlarımız yanında endişe olarak dile getirdiğimiz gibi; terör olayları güvenlik sorunu olmaktan öteye geçmiş, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkesi ve hatta devleti tehdit eden istihbarat zaafiyetine dönüşmüştür.

Petrol yağması ve Ortadoğu haritasının yeniden şekillendirilmesi uğruna, asırlardır milyonlarca insanın felaketini çıkarlarına kurban eden emperyalist mihraklar, her gün yeni piyonlarını sahaya sürmekten çekinmemektedir.

Ne acıdır ki militanlarını Hasan Sabbah gibi ölüm makinasına çevirenler, Türkiye’nin her tarafında alenen cirit atarken sınırlarımızın dışında cereyan eden savaş, adeta sistemli bir organizasyon ile artık Türkiye’nin içine taşınmıştır.

Sınırları kevgire dönmüş, sokaklarında çetelerin kol gezdiği bir ülke görünümü Türkiye’ye yakışmamaktadır. Devletin görevi bu tezgahı görmek, istihbarat tedbirlerini almak ve oynanan oyunu boşa çıkarmaktır.

Devlet suçu önlemek ve suçluları bulmak zorundadır. Devlet; ovasında dağında, şehrinde köyünde, her sokağında ve meydanında güvenliği sağlamak zorundadır.

Ve Devlet; hangi cehenneme girmiş olursa olsun her suçluyu bulmak, kimliği tespit edilen canlı bombaları henüz patlamadan tutuklamak, vatandaşlarını korumak zorundadır.

Hülasa Devlet, devletliğini göstermek zorundadır.

Artık Devleti temsil edenlerden beylik sözler, taziyeler, içi boş demeçler değil icraat bekliyoruz.

Teröre karşı AMA DEMEDEN karşı durmak, ortak hareket etmek  tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin görevi ve sınavıdır. Biz sivil toplum örgütlerine çağrımızı yineliyor, teröre prim vermeyelim, bütünlüğümüz ve dirliğimiz için kenetlenelim diyoruz.

Dün akşam saatlerinde Ankara’mızda, GÜVENPARK adına yakışmaz noktada, haince katledilen masum canlara rahmet, acılı ailelere başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağ, hepimize geçmiş olsun…

AES GENEL MERKEZİ

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ANKARA’DAKİ HAİN SALDIRIYI LANETLEMEK BİZE DÜŞER, DEVLET GÜVEN VERMELİ