Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Kaman BİLSEM, Enerji Verimliği Projesiyle TÜBİTAK Türkiye Birincisi Oldu

Kaman BİLSEM, Enerji Verimliği Projesiyle TÜBİTAK Türkiye Birincisi Oldu

15/06/2016

Eğitim ve bilim alanında bizi mutlandıran haberlere sıkça rastlamıyoruz. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin de genellikle kolej öğrencisi olması eğitimde fırsat eşitliğini tartıştıran bir durumdur. Bu koşullarda Anadolu’nun mütavazı bir ilçesinden enerji verimliliği gibi önemli, bilimsel bir yarışta Türkiye Birincisi bir ekip çıktı.

 

2016 Yılı ETKB/YEGM TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Enerji Verimliği Proje Yarışmasında şampiyonluğu göğüsleyen ekip; kalorifer radyatörlerinde hava sıkışmasını gösteren ışıklı uyarı sistemi geliştirdi. Kaman BİLSEM müdürü Sayın Mustafa TEKE’nindesteği ile şampiyonluğa yürüyen ekibin Proje rehber öğretmeni, değerli üyemiz Sayın Emrah YILDIRIMÖğretmenimizi yürekten kutluyor, Türkiye Birincisi olan öğrencilerimiz Aysıla ALTINTAŞ ve Ayyüce ALTINTAŞ kızlarımızla gurur duyuyoruz.

Aynı yarışmada 2. olan Niğde Yunus Emre Anadolu Lisesi Ekibi (Zararlı Atıktan Temiz Hidrojen Enerjisine P.) Rehber Öğretmeni İlhan ÜÇGÜN, Öğrenci Furkan LİMAN ile 3. Olan Amasya BİLSEM ekibi (Pencerelerdeki açıdan Yenilenebilir ve Antiyenilenebilir Enerji P.)  Rehber Öğretmeni Hidayet TERECİ ve Öğrencisi Hilal Ceylan’ı içtenlikle kutluyoruz.

Başarıları daim olsun, tüm öğretmen ve öğrencilerimize de ilham olsun dileriz…

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Kaman BİLSEM, Enerji Verimliği Projesiyle TÜBİTAK Türkiye Birincisi Oldu