Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ÖĞRETMENLERİN İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİReMEme SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLERİN İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİReMEme SONUÇLARI AÇIKLANDI

28/06/2016

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin il içi yer değiştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, bu gün de iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı.Yer değiştiren tüm öğretmenlerimize yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Atamanın adı her ne kadar isteğe bağlı yer değiştirme olsa da istediği yere atanamayanların çoğunlukta olduğu bir yer değiştirme dönemini geride bırakıyoruz.Özellikle belirli branşlar neredeyse yerinden kıpırdayamadı.Daha önce de söylemiştik böyle giderse özellikle sınıf öğretmenliği gibi yer değiştirmesi zor olan branşlarda özür grubu hariç yer değiştirmenin tamamen imkansız olacağı günlere gidiyoruz.

Yer değiştirmesi nispeten daha kolay olan branşlarda ise bakanlığın yan alan uygulaması ile alan değişikliğinden dolayı yer değiştiremeyen sınıf öğretmenleri bu alanlara geçmişti.Bu yüzden bu branşlarda da yer değiştirme puanları ciddi derecede yükseldi.

Sözleşmeli öğretmenlik ile yer değiştirme sistemini çözmeyi düşünen bakanlığa önerimizdir. Bazı bölgeler cazip hale getirilerek o bölgelerde çalışmak teşvik edilmeli,aynı zamanda da özellikle batı bölgelerinde yerinden onlarca yıl kımıldamayan öğretmenleri mağdur etmeden zorunlu yer değişikliğine almalıdır.

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 
AES Teşkilatlandırma Sekreteri

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ÖĞRETMENLERİN İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİReMEme SONUÇLARI AÇIKLANDI