Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İstanbul’da Yaşanan Terör Eylemini Lanetliyoruz…

İstanbul’da Yaşanan Terör Eylemini Lanetliyoruz…

29/06/2016

 

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde dün akşam meydana gelen saldırıda 41 kişi hayatını kaybetti, 239'dan fazla da yaralı var.

 

 

Ne yazık ki can kaybının artmasından endişe ediliyor...

Düzenlenen bombalı saldırının gerçekleştirildiği yer, saat ve hatta mübarek ramazan ayının seçilmiş olması teröristte insanlık, iman, vicdan aranmayacağının ispatıdır.

Kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun; kadın-erkek, çocuk yaşlı demeden masum insanlara ve elbette herkese ve hepimize yönelen terör eylemlerini Anadolu Eğitim Sendikası olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Bir kez daha tekrar ediyoruz ki; devleti temsil edenlerden beylik sözler, taziyeler, içi boş demeçler değil icraat bekliyoruz.

Teröre karşı AMA DEMEDEN karşı durmak, ortak hareket etmek  tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin görevi ve sınavıdır. Biz sivil toplum örgütlerine çağrımızı yineliyor, teröre prim vermeyelim, bütünlüğümüz ve dirliğimiz için kenetlenelim diyoruz.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Terörün her türlüsüne lanet olsun…

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

İstanbul’da Yaşanan Terör Eylemini Lanetliyoruz…