Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Her Bayram Bir Kucaklaşma Günü, Her Bayram Bir Vuslat Güneşidir…

Her Bayram Bir Kucaklaşma Günü, Her Bayram Bir Vuslat Güneşidir…

11/09/2016

Yaşadığımız ağır ve kasvetli günlerden sonra Mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz.

Şüphesiz hem dini, hem de milli bayramlarımız bizi birbirimize yaklaştıran, aynı istikamete yönlendiren ve aramızdaki engelleri kaldıran ayrıcalıklı dönemlerdir.

Ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar, Kurban Bayramı'nı bizim için buruk kılıyor. Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Kahraman gazilerimizi bu bayram gününde sevgiyle selamlıyor; gösterdikleri fedakârlıkları şükranla anıyoruz. Ülkelerinden kilometrelerce uzakta yaşama tutunma mücadelesi veren mültecilerin çaresizliklerine şahit oluyoruz. Bu şahitliklerimiz bize yol gösterici de oluyor. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize sahip çıkmanın önemini bir kez daha bizzat yaşıyoruz.

Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz.

İnancımız odur ki, Türk ulusu ebediyete kadar son yurdunda; bağımsız, onurlu ve ulusal değerlerine sahip çıkarak bayramlarını karşılayacak  ve ayrılma muştusu bekleyenlere asla fırsat vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın her köşesindeki başta Anadolu Eğitim Sendikası üyelerimiz olmak üzere, eğitimcilerimizin ve bütün aziz yurttaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı tüm içtenliğimizle tebrik ediyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

 

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI

GENEL MERKEZ

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Her Bayram Bir Kucaklaşma Günü, Her Bayram Bir Vuslat Güneşidir…