Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 Yeni Yasama Yılı Kamu Görevlilerimiz İçin de Hayırlı Olsun

Yeni Yasama Yılı Kamu Görevlilerimiz İçin de Hayırlı Olsun

10/10/2016

TBMM 26. Dönem 2. Yasama Yılı olağanüstü koşullarda açılmış olsa da, her başlangıç gibi umutludur. 1 Ekim 2016 Cumartesi Günü TC Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla açılan meclisimizin yıl boyunca demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizin ihtiyaçlarına uygun yasama faaliyetleri içinde bulunarak huzur ve refahımızı arttırması dileğimizdir.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunu temsilen 1 Eylül 2016 Tarihindeki Meclis açılış töreni ile ardından gerçekleşen resepsiyona, BASK Genel Sekreteri (AES Gen. Başk) Sayın Cansel GÜVEN katılım göstermiştir.  Sayın Güven, iktidar ve muhalefet partilerinin değerli vekillerine, yasama çalışmaları için kamu görevlilerinin liyakat ve adalet temelli beklentilerini ileterek iyi dileklerde bulunmuştur.

Aynı akşam, Meclis Alt Tören salonunda gerçekleşen resepsiyonda Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ile de görüşme fırsatı bulan Sayın Güven; eğitimin liyakatli öğretmenler tarafından verilmesi gerektiğinin altını çizerek adalet duygusunu sarsan mülakatla sözleşmeli öğretmen alımı konusundaki rahatsızlıklarını iletmişlerdir. KPSS gibi görece nesnel bir puan yerine 495 ayrı komisyonun birkaç dakikada takdir ettiği sözlü puanlarına esas sorular, komisyonların tarafsızlığı üzerine güvensizliğin hakim olduğunu belirten Güven, adalet kavramının yalnızca parti ön adı olmaması gerektiğini, kamuya istihdam sağlanırken ve her aşamada devletin adil olması gerektiğini vurgulamıştır. Gerek Başbakan Sayın Yıldırım gerekse de Sayın Bakan Yılmaz tarafından anlayışla karşılanan bu talep, adil olma, objektif olma noktasında hassas davranılacağı sözü ile karşılanmış olup, uygulamalarda da karşılığını bulmasını dileriz.

Ülkemiz birliğine, güvenliğine ve demokrasisine yönelik 15 Temmuz kalkışması gibi terör eksenli büyük darbelerin sahnelendiği bu zor zamanları, yine demokrasimize sahip çıkarak ve birlik beraberlik içinde aşmamız en büyük dileğimizdir. Bu dileği gerçek yapmak üzere parlamentomuzda bizleri temsil eden tüm siyasi partilerimize ve vekillerimize başarılar, kolaylıklar diliyoruz. Yeni yasama yılı kamuya hizmet veren tüm memurlar başta olmak üzere tüm milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Yeni Yasama Yılı Kamu Görevlilerimiz İçin de Hayırlı Olsun