Gazi Mustafa Kemal Atatürk
ŞEMDİNLİ’DE 10’ASKER 18 ŞEHİT…

ŞEMDİNLİ’DE 10’ASKER 18 ŞEHİT…

10/10/2016

Bakın şu habere:


“Jandarma, Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde askeri birliğe 150 metre mesafede yol kontrolü yaparken bir kamyonete ‘Dur’ ihtarında bulundu. İhtar üzerine PKK’lı terörist, 5 ton bomba yüklü kamyoneti askerler ve kontrol edilen araçların arasına sürerek patlattı. Terör örgütünün canlı bombalı saldırısında 10 asker ile 8 sivil şehit düştü.”


Saldırı Pazar sabahı 09 45’te yapılıyor.


Milyonlarcamızın uykuda olduğu bir saatte ve milyonlarcamızın rahat uyumalarını sağlamak için hayatlarını feda eden kahramanlarımıza yapılıyor bu saldırı.
Diyecek yeni bir şey yok. 


Daha önce ne demiş isek ve 26 Eylülde Şırnak ve Mardin-Derik saldırılarının ardından ne demiş isek bir kez daha tekrarlıyoruz:


“Bin kere söyledik, bir kez daha hatırlatıyoruz: Terörü durdurmanın tek yolu; Kandildeki çakalları ebediyyen susturmaktır.


Devlet bu demektir.


Ve Devletimizden bunu istemek ve beklemek bir vatandaş olarak en tabii hakkımızdır.
Çünkü biz vatandaşları VATANDAŞ yapan, coğrafyayı kanlarıyla sulayarak vatanlaştıran kahraman şehitlerimizdir. Mekanları cennet olsun. 


O şehitlerin bel yetimleri başımızın tacı, acıları acımızdır.


Ama biz, o kahraman şehitlerimizin yol yetimleriyiz.


Ve yetim hakkı olarak, Devletimizden; Kandildeki veya herhangi bir yerdeki çakalları inlerinde ebediyyen susturma görevini yerine getirmesini istiyoruz.”


Başımız sağolsun.

Anadolu Eğitim Sendikası / BASK


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

ŞEMDİNLİ’DE 10’ASKER 18 ŞEHİT…