Gazi Mustafa Kemal Atatürk
2016 Başöğretmen Onur Ödülü Akın Karabağ’ın

2016 Başöğretmen Onur Ödülü Akın Karabağ’ın

22/11/2016

Anadolu Eğitim Sendikası, 2016 yılı Başöğretmenlik Onur Ödülü; Kurulduğumuz yıldan bu yana Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını yansıtan, ulusal boyutta öğretmenlerimize örnek olacak şekilde yalnız bir öğretmene takdim ettiğimiz onur ödülümüz bu yıl Sayın Akın Karabağ’ın…

Akın Karabağ, dost, mütevazi, kadirşinas, yardımsever ve saygın bir eğitimcidir.
Yılın Başöğretmenlik Onur Ödülü’ne layık görülen, tüm sevenlerini gururlandırdı.

Akın Karabağ, iyi bir eğitimci olduğu kadar, iyi bir Atatürkçü iyi bir komşu, İyi bir ağabey, iyi bir kardeş, iyi bir Anadolu çocuğudur.

 Kapısını çalan herkesi buyur eden, yemeğini paylaşan birisi. Yerli otomobil kullanır, yerli ürünleri kullanır; insanları hisseden, komşularına, çocuklara duyarlı; eksik insan gördüğü zaman duygulanan ve üzülen bir naifliktedir.

Akın Karabağ iyi bir öğretici, iyi bir öğretmen ve iyi bir kardeş. İyi bir dinleyici, görüşlere ve düşüncelere saygılı, okuyan ve pozitif yorum yapan cevher. Geçmiş hikâyelerini alıp bugüne göre anlatan, iyi bir gönül adamı…

 Akın Karabağ iyi bir akraba, iyi bir amca. Doğduğu yeri gururla taşıyan ve anlatan; cebindeki parayı paylaşmayı seven, yetimi yoksulu koruyan ve onları anlayan yardımsever, verdiği sözden dönmeyen, dostuna hep güven veren, asla sırtını dönmeyen bir özveridir.

Akın Karabağ girişken ve konuşkan, iyi bir araştırmacı ve iyi bir okuyucu. Anne ve babasına her zaman vakit ayıran, onlarla gezmeyi ve vakit geçirmeyi seven, boş vakti olduğunda annesi ile pazar alışverişine çıkan; ailesine, annesine babasına, kardeşine gönülden bağlı bir öğreticidir.
Akın Karabağ her türlü yokluğu ve sıkıntıyı yaşamış, engelleri aşa aşa elde ettiği bugünlere nasıl geldiğini çok iyi bilen birisi. Geldiğimiz bu yeri hem gözler önüne sererek hem aklımıza izah ederek anlatan biridir.
Akın Karabağ sorumluluk yüklü bir adamdır. Emekli olduktan sonra Çizgi Koleji müdürlüğü sorumluluğuna soyunan  Akın Karabağ, 2016 Başöğretmenlik Onur Ödülünü aldı.

İstanbul -Silivri de Rumeli Üniversitesi’nde düzenlenen törende, Başöğretmenlik Onur Ödülü, Genel Başkanımız Sayın Cansel Güven tarafından  Akın Karabağ’a verildi.
Akın Karabağ, sadece bir öğretmen değildir.
O, Karslıların abisidir.
O, Azerbaycanların abisidir.
O, Alpaslan Lisesi öğrencilerini abisidir.
O, Yenibosna’nın abisidir.
O, Avcılar’ın abisidir.
O, Çatalca’nın eniştesi ve abisidir.
O, hepimizin abisidir.

Özveri ve hizmetleriyle ödüle layık görülen Sayın Akın Karabağ gibi eğitimciler her zaman olacaktır.  Eğitimin sadece öğretmek olmadığını, sadece bir meslek olmadığını; içtenlikle, sevgi ve tevazu ile, hayatının her bir adımındaki tecrübeyi işi ve öğrencilerine yansıtarak bir bütün olmak gerektiğini gösterdiği için bir kez daha teşekkür ediyoruz.


Akın Karabağ sadece atanmış değil, adanmış bir öğretmendir.

Onun, çorak topraklarda yetiştirdiği çiçekler hiç solmayacak, her gün yenileri eklenmeye devam edilecektir.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak, 2016 yılı Başöğretmeni Akın Karabağ’ı kutluyoruz.

 

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

2016 Başöğretmen Onur Ödülü Akın Karabağ’ın