Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AES Yönetimi Çanakkale’de Toplandı

AES Yönetimi Çanakkale’de Toplandı

25/07/2017

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetimi zorlu ve yorucu bir öğretim yılının ardından değerlendirme yapmak ve 2017/2018 Öğretim Yılını planlamak için bir araya geldi. Dördü Ankara, üçü diğer illerde görev yapan MYK üyeleri, dönemsel toplantılarını bu defa Ankara’da yapmak yerine Çanakkale İl Temsilciliği ev sahipliğinde gerçekleştirdiler.

18, 19, 20 Temmuz Tarihlerinde Çanakkale’de gerçekleşen buluşmada; biten öğretim yılının genel değerlendirmesi, teşkilatlanma çalışmaları ile gelecek öğretim yılına dair ilke kararları imza altına alınmıştır.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi gölgesinde geçirilen öğretim yılında merkez yönetim ve temsilciliklerin zor bir sınavdan yüz akıyla çıktığını tespit eden AES MYK, ülke koşulları gibi eğitim şartlarının da olağanlaşacağı bir öğretim yılı temennisi ile sekreterya bazında gelecek yıla dair planlamalarını da yapmışlardır.

Dönem toplantısında AES Kuruluş ilkeleriyle de uyumlu olarak “kutuplaşma değil, kaynaştırma” yolundan vaz geçmeme kararı aldıklarını açıklayan Genel Başkan Cansel GÜVEN; “simgelerle, kutsallarla, partizanlıkla sendikacılık devrini bitireceğiz” şeklinde konuştu.  “Eğitim çalışanlarını pazar olarak görenler, pazarlama teknikleriyle sendikacılık yapıyor” diyen Cansel GÜVEN; eğitim iş kolunda çalışan öğretmenler, akademisyenler, memur ve yardımcı hizmet çalışanları meslek onurlarına ve geçim standartlarına ancak bağımsız sendikal mücadele ile kavuşabilir” şeklinde konuştu.

“Bir partiye, etnik kökene, cemiyete, cemaate yaslanarak sendikacılık yapmak ilkelliktir, kolaycılıktır, tehlikelidir, yanlıştır” diyen Sayın GÜVEN; “ sendikal tarih bizim kuruluş ilkelerimizi doğrulamış, haklı çıkarmıştır” dedi. Çanakkale buluşmasında yönetim olarak moral ve enerji depoladıklarını söyleyen genel başkan, toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerine ve ev sahipliği yapan AES Çanakkale İl Başkanı Sayın Deniz KULA’ya özel olarak teşekkür etti.

Yeni öğretim yılında bölge toplantılarıyla eğitim sorunlarını yerelde tespit etmek ve yatay örgütlülük modelini güçlendirmek üzere kararlı sendikamıza başarılar diliyor, tüm eğitim çalışanlarına huzurlu ve başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Bürosu

 

 

 

 

 

 

  Facebook'ta Paylaş      

Yorum Yaz


İlgili Etiketler

AES Yönetimi Çanakkale’de Toplandı