Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Genel Başkanımız Cansel Güven Okul Ziyaretlerinde Öğretmenlerin Sorunlarını Dinledi

Genel Başkanımız Cansel Güven Okul Ziyaretlerinde Öğretmenlerin Sorunlarını Dinledi

22/12/2017

Yatay örgütlenme modeliyle diğer sendikalardan farkını ortaya koyan Anadolu Eğitim Sendikası; çalışma güçlüğü bulunan kurumları ziyareti ön planda tutmaktadır. “Hangi okul olursa olsun gider öğretmenimi dinler, bir çay içimi de olsa dertlerine ortak olurum” diyen genel başkanımız Cansel GÜVEN; Ankara Altındağ ilçede Suriyeli öğrencilerin yoğunlukta olduğu okullar yanında Polatlı İlçenin uzak köy okullarında özveriyle eğitim veren meslektaşlarımızı ziyaret etti. Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Sayın M. Alper ÖĞRETİCİ’nin nezaret ettiği kurum gezilerinde, okul bazında çalışma güçlüğünün tazmin edilmesi, yer değiştirme koşullarının adil bir temele oturtulması gibi sorunlar ön plana çıkarken, sendikaların dahi ihmal ettiği öğretmenler bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.

Türkiye’nin başkentinde sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği gibi temel branşlarda dahi ücretli öğretmen istihdam edildiğini tespit eden Cansel GÜVEN; ihtiyaç kadar kadrolu öğretmen ataması yapılması için mücadeleyi sürdüreceklerinin sözünü vermiştir.

Kurum ziyaretleriyle ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Cansel GÜVEN;
“Dün merkezde, bugün Polatlı'nın en uzak köyünde eğitim veren öğretmenlerimin yanındayım. Hizmet puanları merkezle aynı, tazminat yok, her gün 150 km yol. Gidip gelen öğretmenlerim servislerini kendileri kiralayarak maaşlarının 1/6 sını kamuya vakfediyor.  Mücadelemiz adalet üzerine, AES sözcüleri olmaya devam edecek” dedi. Genel başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin okul ziyaretleri sürecektir. Kurumlarında ağırlamak, yaşanan sorunları yüz yüze anlatmak isteyen öğretmenlerimiz genel merkez iletişim kanallarından davette bulunabilir. AES makam değil, çözüm sendikasıdır.

 

 

AES Basın Sekreterliği


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Genel Başkanımız Cansel Güven Okul Ziyaretlerinde Öğretmenlerin Sorunlarını Dinledi