Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Anadolu Eğitim Sendikası Başöğretmen Atatürk’ün Huzurundaydı

Anadolu Eğitim Sendikası Başöğretmen Atatürk’ün Huzurundaydı

31/01/2018

Bağımsız ve Onurlu eğitim sendikacılığı yolunda 13. Yılını kutlayan Anadolu Eğitim Sendikası delegeleri 5. Olağan Genel Kurulları nedeniyle bir araya geldikleri başkentte Atanın huzuruna çıktılar.

Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını borçlu olduğumuz Atatürk öğretisinin müfredatlardan ayıklanmasına ve güncel siyasette yıpratılmasına razı gelmeyen AES, yeni dönemde de başöğretmene bağlı kalacaklarının sözünü verdiler.

AES kurucu üyesi ve 4 dönem Genel Başkanı Cansel GÜVEN ve Anadolu’nun dört yanından başkente gelmiş olan AES temsilcileri hazırlanmış olan çelengi şükran ve minnet duyguları ile mozoleye sundular. Çelenk Koyma töreni ardından şeref defterini imzalayan Cansel GÜVEN şunları kaleme aldı:

Ebedi Önderim, Başöğretmenimiz Büyük ATA;

Kurtuluş ve kuruluş mücadelemizdeki önderliğin yanında neslimizi çağdaşlığa taşıyacak devrimlerin için her an müteşekkiriz.  Fikri hür, vicdanı hür eğitimciler olarak tıpkı senin gibi köylerden, beldelerden, ANADOLU’ dan başlattığımız bağımsız hareketimiz 13. Yılına erdi. 5. Olağan Genel Kurulumuz vesilesi ile ve tüm teşkilatım adına bir kez daha söz veriyorum ki;

Bize açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize and içiyoruz. Emanetin, ışığında yürüyen son öğretmen son nefesini vermedikçe korunacaktır. Şükran, minnet, Rahmet sana…

 

Cansel GÜVEN

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı

 

 


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Anadolu Eğitim Sendikası Başöğretmen Atatürk’ün Huzurundaydı