Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Özür Grubunda İl Emri Ataması, İl İçinde eksik müjde

Özür Grubunda İl Emri Ataması, İl İçinde eksik müjde

06/02/2018

Milli Eğitim Bakanlığı Özür grubu atamaları ile ilgili nihayet harekete geçti. 19 Ocak 2018 Tarihinde tam olarak sonuçlandırılmadan açıklanan özür grubu atamaları ile ilgili sendikamız girişimde bulunmuş ve atamaların il/ilçe emrine yapılması istemişti.

http://www.aes.org.tr/haber-868-bakanligi-uyariyoruz--ozur-grubunda-il-ilce-emri-haktir.html

İller arasında özür grubundan atama bekleyen öğretmenleri il emrine atayan bakanlık yeni bir adım atarak il içi mağdurlarının da “mümkün olduğunca” yer değiştirmesi için 81 İl Valiliğine yetki verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzası ile gönderilen yazıda valiliklerin il içinde özür grubu atamalarını çözmesi istenmiştir. Uyarılarımıza rağmen işletilmeyen sıralar il içinde özre ve isteğe bağlı yer değiştirmeleri neredeyse olanaksız hale getirmiştir. Valiliklere havale edilen sorun yine norm engeline takılabilir. Söz konusu yazıdan yola çıkarak belirtmek gerekir ki; özründen dolayı il içinde mağduriyeti devam eden üyelerimizin milli eğitim müdürlükleri ile iletişim kurarak ikametgâhına veya eşinin bulunduğu memuriyet mahalline atamalarını talep etmeleri menfaatlerine olacaktır. Sendikamız isteğe ve özre bağlı yer değişikliklerinin adil bir sisteme oturtulması için çalışmaya devam edecektir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği


Yorum Yaz


İlgili Etiketler

Özür Grubunda İl Emri Ataması, İl İçinde eksik müjde